Гройсман і міністри відзвітували про детінізацію економіки і зростання кількості робочих місць.
Підвищення мінімальної зарплати за підсумками січня позитивно вплинуло на економіку. Про це повідомляє прес-служба Кабміну за результатами зустрічі прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з главою Мінсоцполітики Андрієм Ревою, міністром фінансів Олександром Данилюком і главою Державної фіскальної служби (ДФС) Романом Насирова.
"Ми прожили перший місяць 2017 року. За всіма показниками ми маємо сьогодні тенденції до зростання кількості, якості робочих місць і підвищеної заробітної плати для людей працездатного віку", – підкреслив прем'єр-міністр.
У Кабміні відзначають, що в січні в країні було створено 28 тис. нових підприємств, на 16% зменшилася чисельність безробітних і відбувається детінізація економіки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки грошей відправили в Україну заробітчани
"Лютий і березень чітко покажуть, що у нас є збільшення кількості підприємців, збільшення мінімальної заробітної плати, середньої заробітної плати для українців, до того ж, що ціни будуть залишатися в межах сезонних коливань без будь-яких інших додаткових інфляційних процесів", – підкреслив Гройсман.
"Те, що нам розповідають про масові звільнення, хочу доповісти: були попереджені про звільнення 29 тис. осіб в січні 2017 року. Для порівняння з січнем 2016 року кількість тих, кого попередили, на 26% менше", – підкреслив, у свою чергу, Рева.
Данилюк підкреслив, що економічні дані також свідчать, що після підвищення вдвічі мінімальної заробітної плати відбувається детінізація економіки і заробітні плати виходять з тіні. "Гроші, які формують безпосередньо ресурс, ми отримуємо ритмічно, як планувалося. Тому з точки зору бюджету ніяких ризиків немає", – зазначив Данилюк.
Нагадаємо, раніше в Національному банку України (НБУ) визнали, що підвищення мінімальної зарплати прискорить інфляцію в Україні. У той же час, за підрахунками НБУ зростання "мінімалки" також прискорить відновлення ВВП.