Відповідна вимога міститься в проекті меморандуму з МВФ.
У проекті меморандуму з Міжнародним валютним фондом (МВФ) передбачено введення в Україні додаткового пенсійного податку в рамках пенсійної реформи.
У документі говориться, що додатковий податок на внески соціального страхування буде введено до сплати роботодавцями та накопичуватиметься на персоніфікованих рахунках.
Податок буде використовуватися в якості проміжного джерела фінансування пенсійної реформи.
В якості однієї з основних характеристик пенсійної реформи в меморандумі наголошено на необхідності передбачити новий вибір варіантів виходу на пенсію з більш широким діапазоном пенсійного віку, ніж на даний час.
Ці варіанти будуть надавати більшу ступінь вибору в залежності від трудового стажу, при цьому пенсійні виплати повинні стимулювати більш довгу зайнятість і більш пізній вихід на пенсію.
В цілому пенсійна реформа повинна привести до економії не менше 3% ВВП у порівнянні з 2016 роком за рахунок продовження ефективних років трудового стажу населення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українцям пора забути про субсидії
Згідно з проектом меморандуму парламент повинен прийняти пенсійну реформу до кінця квітня, а вступити в силу вона повинна з 2018 року.
Нагадаємо, раніше міністр фінансів Олександр Данилюк повідомив, що меморандум співпраці з МВФ не передбачає підвищення пенсійного віку.