Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Експерт розповів деталі податку на пенсії

  • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: пенсії

    У проекті меморандуму, який Україна готується підписати з МВФ, в розділі пенсійної реформи з’явився цікавий пункт: про так званий податок на соціальне страхування.

    4569_98798.jpg (69.04 Kb)

    Його запропонують платити роботодавцям актуально (за певною ставкою), і він, як обіцяють в проекті “буде накопичуватися на персоніфікованих рахунках”.

    МВФ не дасть Україні грошей без затвердження нового представника США в Фонді.
    Ця норма повинна доповнити інші пенсійні нововведення: “більш широкий діапазон пенсійного віку”, максимальне стимулювання українців якомога пізніше виходити на заслужений відпочинок і ін. В результаті, як підрахували в МВФ, всі ці заходи повинні допомогти Україні заощадити 3% ВВП.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суддям збільшать пенсію до 235 тисяч в місяць

    Новий податок вельми зацікавив громадськість, а ЗМІ вже встигли охрестити його “податком на податок” (бо, по суті, страховий внесок вже є навантаженням на роботодавця).

    Як пояснив експерт Фонду громадської безпеки Юрій Гаврилечко, податок на соціальне страхування – це, по суті, початок переходу на накопичувальну пенсійну систему. Платіж буде вираховуватися з зарплат українців і перераховуватися на їхні індивідуальні рахунки.

    Але, щоб отримати в результаті накопичену пенсію, потрібно буде дотримати ще одну умову – напрацювати певний трудовий стаж. Передбачається, що для жінок він буде складати 30, а для чоловіків – 35 років.

    “Але головне – до уваги братимуть тільки стаж, накопичений після 2000 року. Це означає, що українці, які народилися після 70-х років минулого століття, зможуть піти на заслужений відпочинок після 70 років, при тому, що середня тривалість життя в нашій країні ледве дотягує до цієї планки. Виходить, що у громадян взагалі немає економічного сенсу платити ці кошти, простіше збирати їх на безбідну старість самостійно”, – резюмував Гаврилечко.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Почему идут межменструальные кровотечения? Почему идут межменструальные кровотечения?
Межменструальные кровотечения - любые кровянистые выделения из влагалища, возникающие не во время менструации. Они могут быть скудными, мажущими или о...
Употребление алкоголя во время курса антибиотиков: какие риски для здоровья? Употребление алкоголя во время курса антибиотиков: какие риски для здоровья?
Вопрос о том, можно ли пить алкоголь при приеме антибиотиков, действительно волнует многих. Некоторые считают, что алкоголь лишь «ослабляет» действие ...
Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми