Робота. Зарплата. Пенсії, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Як змінилися доходи українців після втечі Януковича

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: фінанси, українці, суспільство

    У 2013 році середня зарплата українця досягла 3619 гривень, при цьому ціни у цьому ж році зросли всього на 0,5%. В результаті російської агресії вже в 2014-му інфляція підскочила до 24,9%, а індексацію мінімальних зарплат уряду довелося заморозити. З того моменту кумулятивний (сумарний за чотири роки) рівень інфляції досяг майже 100%.

    3321_____14644_729x547.jpg (61.32 Kb)

    Про це розповів виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

    Зараз українці, згідно з даними Держстату, заробляють в середньому сім тисяч гривень. За минулі чотири роки середні зарплати зросли майже на 68%, а мінімальні – на 132%.

    “Зараз ми перебуваємо за рівнем реальної заробітної плати на рівні 2013 року. Але це дуже умовно. Ми беремо тільки інфляційні індекси і не враховуємо інші показники, наприклад, курсовий”, – пояснює Олег Устенко.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кабміні побачили дефляцію цін

    Якщо спиратися тільки на рівень інфляції, то добробут українців вже повернувся на докризовий рівень. Щоправда, багато українців досі перераховують свої доходи в долари і почуваються покривдженими”, – говорить HR-експерт “работа.ua” Тетяна Пашкіна. Так, в середньому українці хотіли б заробляти на 20% більше, ніж пропонують роботодавці.

    До курсу долара прив’язані ціни на імпортну техніку, автомобілі, квартири на вторинному ринку, авіаквитки і т.д.. наприклад, у 2013-му українці за середню зарплату могли купити 440 доларів, а на даний момент середня зарплата в доларах – 253 долари.

    “Не зовсім правильно дивитися за доларовим показником. Але це може бути одним з орієнтирів реальної заробітної плати. Питання в тому, скільки ти зараз і тоді можеш придбати товарів і послуг за свою зарплату. І долар – це теж товар, який ти можеш купити за свою зарплату”, – розповідає Олег Устенко.

    Зарплату з урахуванням її купівельної спроможності варто рахувати в реальному вираженні, тобто з поправкою на інфляцію, а не в доларах, упевнений старший аналітик “Альпарі” Вадим Іосуб.

    “Фіксована доларова сума, якщо ви її вирішите витратити в Європі зараз, чи витрачали б її там на початку року, мала б зовсім різну купівельну спроможність. Крім того, спробуйте порівняти, що можна купити, наприклад, на 1000 доларів в Україні зараз, 10 років тому і 20 років тому. Відразу після розвалу Союзу іноземна валюта була сильно переоцінена, а на суму в 50 доларів можна було прожити місяць”, – упевнений експерт.

    4634_f73a60cd1a5ab0cfee047ca65d56f836.png (435.19 Kb)



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми