Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

"Мінімалка" в Україні може зрости до 6200 гривень

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: зарплата

    У середині травня мінімалка може зрости до 4200 грн, повідомив віце-прем'єр-міністр Павло Розенко. Зараз уряд вивчає статистичну інформацію про економічну ситуацію в країні. Водночас в міністерстві фінансів заявляють, що грошей у бюджеті на підвищення виплат немає.

    10_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

    Який розмір мінімальної зарплати в Україні зараз?

    З 1 січня 2018 року мінімальна зарплата зросла з 3200 до 3723 грн. Це на 16,3% більше, ніж було раніше. Попереднє підвищення з 1600 до 3200 грн відбулось у січні 2017-го. Тоді Кабмін збільшив виплати вдвічі. Таким чином, уперше за роки незалежності розмір мінімалки зрівнявся з прожитковим мінімумом для працездатних осіб.

    За прогнозами Мінекономрозвитку, мінімальна зарплата українців за наступні 3 роки зросте у понад півтора рази. Так, до кінця 2019-го вона становитиме 4600 грн. У 2020 українці отримуватимуть мінімальну зарплату 5400, а в 2021-му — 6200 грн. Щоправда озвучені цифри не є офіційним прогнозом уряду.

    Що кажуть прихильники підвищення мінімалки?

    У грудні минулого року президент Петро Порошенко звернувся до прем'єр-міністра з пропозицією збільшити мінімальну зарплату до 4100 грн. У березні 2018 року, він назвав іншу цифру — 4000 грн.

    "Слід наближати рівень заробітної плати до європейського. Тоді у працівників буде мотивація краще трудитися. Це допоможе збільшити надходження до місцевих бюджетів і пенсійного фонду", - сказав президент.

    Під час розгляду проекту держбюджету 2018 року лідер радикальної партії Олег Ляшко заявив, що є всі можливості встановити мінімальну зарплату на рівні 4200-4300 грн. За кілька місяців наголошував на 5000 грн.

    Першим мінімалку щонайменше 5000 грн ще у грудні 2016-го запропонував екс-голова ДФС Роман Насіров.

    Чому Світовий банк і МВФ проти?

    У МВФ вважають, що підвищувати виплати українцям можна лише за наявності економічних підстав. Інакше це негативно вплине на рівень інфляції.

    "Ми занепокоєні зростанням видатків на тлі занадто оптимістичних прогнозів дохідної частини бюджету", — каже постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.

    Крім того, МВФ пропонує збільшувати зарплати українців лише відповідно до зростання продуктивності праці.

    У Світовому банку теж вважають, що підвищення мінімальних виплат не на часі.

    "Витрати на оплату праці 2018 року в Україні становитимуть понад 18% ВВП. Це, незважаючи на те, що зарплати для вчителів, лікарів і держслужбовців вже досягли докризового значення. Ризики дуже високі. Очікуємо інфляцію на рівні до 10%", - заявила економіст представництва Світового банку в Україні Анастасія Головач.

    Як зростуть витрати держбюджету, якщо мінімалка стане 4200 грн?

    Підвищення мінімальної зарплати коштуватиме бюджету 13 млрд грн.

    "Це мінімальна сума, яка необхідна. Тобто вона не враховує посадовий оклад працівника і тарифний розряд єдиної тарифної системи. Загалом, виникне додаткова потреба у 30 мільярдах гривень", – сказав заступник міністра фінансів Сергій Марченко.

    Крім того, у першому кварталі 2018 року держбюджет недоотримав 6,1 млрд грн.

    "Надійшло 193,6 мільярдів гривень. Це 96,9% від затвердженого показника на перший квартал 2018 року", - додав заступник міністра.

    Які будуть наслідки для економіки? Що буде з цінами?

    "Попереднє підняття заробітної плати вже з'їла інфляція. Якщо влада вкотре підвищить мінімалку, то за 4-5 місяців її знову знищить інфляція", - говорить директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

    Підвищення заробітної плати спровокує чергове зростання цін.
    "Наприклад, у вартості виробництва хліба 30% - це заробітна плата. Якщо її підвищать на 17%, то продукт подорожчає на 7-8%. Водночас у споживчому кошику середньостатистичної української сім'ї в середньому 50% — це витрати на продукти харчування", - наголошує експерт.

    Які умови необхідні, щоб мінімалка не провокувала ріст інфляції?

    За словами економіста Андрія Новака, підвищення соціальних платежів має відбуватися співмірно з реальним економічним ростом.

    "За підсумками минулого року ВВП зріс на 2,5%. При таких показниках виплати можна підняти на 3-5 відсотки, а не в рази. Інакше - це самообман. Наслідком якого є високі темпи інфляції та девальвація гривні", - каже він.

    Він додає, що Україна вже мала подібний досвід на початку 90-х. Коли українці отримували мільйони, але з кожним днем могли купити все менше товарів і послуг.

    "Грошовий станок може друкувати без перерви. Однак номінал грошей не підвищить купівельну спроможність українців. Уряду необхідно думати про збільшення темпів економічного росту країни, а не про популістські заяви перед виборами", - наголосив Новак.

    Подальше підвищення мінімалки матиме більш суттєвий негативний вплив, ніж попереднє.

    "Удруге за рік піднімати мінімальну заробітну плату не варто. Це не буде джерелом зростання доходів українців. Зокрема, у Нацбанку підвищення виплат називають одним із основних інфляційних трендів", - вважає економіст Дмитро Боярчук.

    Він нагадав, що мінімальна заробітна плата з січня 2018 року зросла на понад 16%. Це навіть більше, ніж зростання продуктивності праці українців.

    "Підвищувати мінімалку далі — це не що інше, як популістичні намагання політиків. Щоб привабити електорат чи продемонструвати свою щедрість", - підсумував Боярчук.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми