Уряд проголосував за ініціативою президента Зеленського.
Кабінет міністрів прийняв рішення підвищити рівень мінімальної заробітної плати, як раніше доручив уряду президент Володимир Зеленський .
Міністр соціальної політики Марина Лазебна на брифінгу за підсумками засідання Кабінету міністрів повідомила, що уряд знайшов ресурс для підвищення мінімальної заробітної плати вже з 1 вересня і спланував графік такого зростання зарплати. Йдеться про підвищення "мінімалки" в три етапи:
з 1 вересня 2020 року – до 5000 гривень;
з 1 січня 2021 року – до 6000 гривень;
з 1 липня 2021 року – до 6500 гривень.
"Сьогоднішні рішення є важливими тому, що підвищення мінімальної заробітної плати це: підвищення рівня життя, насамперед, працюючих людей, які отримують маленькі доходи; боротьба з бідністю; боротьба з нерівністю за статками в суспільстві; детінізація зарплат в конвертах", – сказала чиновниця.
З січня 2020 року мінімальна зарплата в Україні становить 4723 гривні. У 2019 "мінімалка" була на рівні 4173 грн, в 2018 році – 3723 грн.
Перед прийняттям рішення про підвищення мінімальної зарплати прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що таке зростання в умовах скорочення імпорту повинно збільшити споживання української продукції.
"Це буде мати позитивний ефект для бізнесу, для бюджету, для країни в цілому і для кожного громадянина", – вважає Шмигаль.
Нагадаємо, кажучи про підвищення мінімальної зарплати в Україні, Зеленський відзначав, що це "виглядає цілком реалістично".
Як повідомлялося, в Україні навесні 2020 року припинилося зростання реальних доходів населення. Так, в повністю карантинному квітні реальна зарплата в країні знизилася на 0,5%. Падіння відбулося вперше з березня 2016 року, втім, ціни в країні теж майже не ростуть.
Середня номінальна заробітна плата штатного працівника в Україні в травні 2020 року була в 2,2 рази вище мінімальної заробітної плати та склала 10 542 гривні.