Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин каже, що це невелике зростання мінімальної зарплати і інфляцію воно не прискорить.
“Але тепер мінзарплата більше відповідає прожмінімуму, це абсолютно логічно, людина не може отримувати менше, ніж фактичний прожитковий мінімум, – каже Олег Пендзин. – Що стосується зростання податкового тиску на бізнес, то великі компанії і так не платять своїм співробітникам мінімальну офіційну зарплату, тому для них нічого не зміниться. А для тих, хто платить зарплату в конвертах, – просто відбудеться перерозподіл. Збільшення МЗ на 277 грн додасть до податкового навантаження (ЄСВ) всього 60 грн, це не такі великі гроші”.
А ось обіцяне владою подальше підвищення МЗ з 1 січня до 6000 грн і з 1 липня до 6500 грн у Олега Пендзина вже викликає питання. Перш за все в частині компенсаторів. Вони вже повинні бути прописані в проекті держбюджету на 2021 рік, який має бути поданий в Раду до 15 вересня. Йдеться про 40-45 млрд грн, які потрібно знайти для бюджетної сфери, це не дуже великі гроші, впевнений Олег Пендзин.
У Європейській бізнес асоціації вважають, що бізнесу, особливо невеликому, буде сутужно. На їхню думку, погіршаться умови діяльності для сумлінних платників.
“Вони будуть нести додаткові витрати на сплату ЄСВ, при цьому стикаючись з посиленою недобросовісною конкуренцією з боку тіньового сектора, яка зросте. Фактично саме на сумлінний бізнес буде переведено тягар збільшених фіскальних апетитів. Збільшення фіскального тиску в розпал економічної кризи призведе до зниження податкових надходжень від тієї частини бізнесу, яка посилить тінізацію своєї діяльності”, – йдеться в заяві Асоціації.