Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Уряд взявся за проблему боргів по зарплатам

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: борги, зарплата

  У Кабінеті міністрів вирішили посилити контроль за погашенням боргів із заробітної плати перед українцями. Для цієї мети на рівні уряду була створена Міжвідомча робоча група з питань погашення заборгованості, яку очолив перший віцепрем'єр-міністр – міністр економіки Олексій Любченко.

  1358_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

  Під час чергового засідання робочої групи, яке відбулося 11 серпня, особливу увагу було приділено конкретним заходам щодо зменшення боргів для конкретного органу управління або обласної адміністрації. Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.

  Так, під час засідання заслуховувалися представники Мінінфраструктури, Укравтодору, Фонду держмайна, Дніпропетровської, Сумської та Львівської ОДА. Також були присутні представники інших органів влади, обласних держадміністрацій, професійних спілок.

  Члени робочої групи детально розбирали ситуацію з кожним доповідачем і розробляли чіткі рекомендації щодо подолання заборгованості в конкретній сфері чи в межах певної території.

  Крім того, в Мінекономіки наполягли на структурному розподілі боржників за схожістю проблематики і за короткостроковими та середньостроковими перспективами їхнього вирішення. У відомстві запевнили, що це дозволить створити алгоритм вирішення питання заборгованості наскрізь та системно. "Розподіляти боржників за економічною активністю недостатньо", – підкреслила заступниця міністра економіки України Світлана Глущенко.

  Зі свого боку голова робочої групи Олексій Любченко заявив, що багато боргів виникають через інерції керівництва підприємств або органу управління. Він порадив бути "мобільними й активними".

  "Наприклад, можна позбутися непрофільних активів, які не використовуються, посилити процеси приватизації, судово-претензійну роботу та інші юридичні інструменти, провести детальний аналіз відповідності обсягів виконуваних робіт структурі й чисельності персоналу. Органи влади та менеджери на місцях повинні діяти більш рішуче і відповідально. Ще раз підкреслюю, що невиплата заробленого – це злочин перед людьми", – зазначив перший віцепрем'єр-міністр.

  У підсумку Олексій Любченко натякнув присутнім керівникам-"боржникам" про перспективу звільнення, якщо після отриманих конкретних рекомендацій заборгованість із зарплати не буде зменшуватися. "Якщо діяльність керівників відповідних органів не буде давати реальних результатів щодо зниження боргів – це привід порушувати питання про недостатню ефективність управління сферою або територією і відповідну адміністративну реакцію", – резюмував міністр.

  Відзначимо, що тижнем раніше, 5 серпня, відбулося перше засідання такої Міжвідомчої робочої групи, під час якої звітували представники ГК "Укроборонпром", Міненерго, Державного космічного агентства, Донецької, Харківської областей та м. Києва. Водночас у всіх перерахованих, крім "Укроборонпрому", відзначили позитивні тенденції щодо зменшення рівня зарплатної заборгованості. Зокрема, представниця Державного космічного агентства озвучила наміри до кінця року повністю виплатити всі борги із зарплати на підприємствах, підпорядкованих агентству.

  Не такі радісні перспективи виявилися у підприємств, підпорядкованих Мінсоцполітики, Фонду держмайна, а також в 20 регіонах України, де спостерігається негативна тенденція до збільшення сум заборгованості. У зв'язку з цим було ухвалено рішення проводити засідання робочої групи щотижня (щонаменше протягом найближчих 2-х місяців), під час яких детально розбирати сферу кожного органу влади і кожен регіон, з виробленням конкретних і системних заходів щодо зменшення боргів із зарплати.

  Загалом, за даними Державної служби статистики, заборгованість із виплати заробітної плати в Україні на 1 липня 2021 року склала 3592,6 млн гривень. Якщо порівнювати з показниками на початку року, то борг зріс на 981 млн гривень.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт
Мотоблоки – це універсальні помічники на фермі, в саду або на дачі. Вони можуть виконувати різноманітні завдання, від оранки землі до збору врожаю, і ...
Як закрити ФОП офлайн - покрокова інструкція Як закрити ФОП офлайн - покрокова інструкція
Російська агресія проти України спричинила масштабну економічну кризу, змусивши численних підприємців припинити свою діяльність. Причини різні: вимуше...
Доставка суші в Києві Arasaka для пікніка. Насолоджуйтесь смаком на природі Доставка суші в Києві Arasaka для пікніка. Насолоджуйтесь смаком на природі
Весна — це не лише довгоочікувана пора тепла та сонця. В цей час також починається сезон пікніків. Звісно, кожна людина має власні уподобання в смакол...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми