Українцям, які мешкають на тимчасово окупованій території або там, де ведуться бойові дії, спростять отримання пенсій. Зокрема, призначатимуть виплати їм з дня досягнення пенсійного віку – не беручи до уваги терміну звернення.
Відповідний законопроєкт № 8198 вже прийняли за основу у Верховній Раді, повідомила нардепка від "Слуги народу" Марія Мезенцева. Вона зазначила, що головними проблемами, з якими стикаються пенсіонери на зазначених територіях, є:
неможливість виконання Пенсійним фондом своїх функцій;
відсутність інтернету та мобільного зв'язку, через що подати заяву через портал електронних послуг ПФУ немає можливості.
У зв'язку з цим пенсіонерам мають намір призначати виплати – як за віком, так й інвалідністю – автоматично:
з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку;
відповідно до встановлення інвалідності органами медико-соціальної експертизи.
"Ми розуміємо, як багато людей на тих територіях не можуть звернутись до органів Пенсійного фонду. Адже ті тимчасово не можуть виконувати свої повноваження, а на вебпорталі електронних послуг ПФУ можливості подати заяву немає через відсутність інтернет-зв’язку та мобільного зв’язку", – сказала з цього приводу нардепка.
Водночас із січня-2023 на пенсію у 60 років зможуть вийти далеко не всі українці. Річ у тім, що вимоги до стажу збільшаться на 12 місяців, унаслідок чого якщо до 60-річчя буде менш ніж 30 років стажу, пенсію не призначать. Так, кількість тих, кому вимушено доведеться працювати до 63 і 65 років, зростатиме:
у 60 років на пенсію виходитимуть ті, хто має 30 і більше років стажу;
у 63 роки виходитимуть на пенсію ті, хто має від 20 до 30 років стажу;
у 65 років вийдуть на пенсію ті, хто має від 15 до 20 років стажу.