Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Українцям підвищать заробітну плату

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: зарплата

  У 2023 році роботодавці можуть бути змушені підвищувати зарплати українцям – оскільки спостерігатиметься дефіцит фахівців. Втім, це зачепить лише ті галузі, чиї представники масово або виїхали з країни, або пішли захищати Україну в лавах Збройних сил.

  4426_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

  Про це в ефірі телемарафону повідомив директор Центру економічної стратегії (ЦЕС) Гліб Вишлінський. Він зазначив: підвищення зарплат буде значно відрізнятись у секторах економіки. Причина – війна "дуже непропорційно вдарила":

  як по людях, які живуть у різних частинах України;
  так і за різними секторами економіки.
  "У війну ми теж входили з нестачею людських ресурсів. Тому роботодавці шукатимуть людей, а у працівників з'явиться можливість просити про підвищення зарплат", – пояснив економіст.

  Водночас, наголосив Вишлінський, очікувати на зниження цін українцям не варто. Проте, зауважив він, їхнє підвищення буде компенсоване – принаймні для частини громадян – зростанням зарплат.

  Хто може сподіватися на підвищення зарплат

  За словами керуючого партнера консалтингової компанії Osoba Максима Розгона, насамперед зростання зарплат в Україні слід очікувати в галузях, пов'язаних з відновленням країни. Це, зокрема:

  будівництво;
  енергетика;
  медицина;
  військово-промисловий комплекс (ВПК);
  виробництво високотехнологічних товарів;
  агропромисловий комплекс (АПК);
  переробка агропродукції.
  На скільки підвищуватимуть зарплати

  За даними кадрових аналітиків, збільшення зарплат у 2023 році розглядатиметься роботодавцями насамперед як форма підтримки співробітників. Вони зазначають: враховуючи настрої на ринку, що склалися, очікується, що "компанії уважно стежитимуть за тим, щоб рівень зарплати їхніх працівників був конкурентоспроможними".

  Загалом же, зазначають експерти, про намір у 2023 році підвищити зарплати розповіли близько 60% роботодавців. Так:

  40% опитаних збираються не набагато підняти оплату праці – на 5-10%;
  14,5% – на 11-20%;
  3,7% – більш ніж 20%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми