Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Більшість українців хочуть перекваліфікуватися: опитування

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: професії, опитування

    Команда ГО Центр «Розвиток КСВ» провела онлайн-опитування українців про найбільш важливі галузі та професії для відновлення України після перемоги, а також про поточні потреби та найбільш популярні напрямки для перекваліфікації. Виявилось, що професії у галузях будівництва, архітектури та інфраструктури, безпеки та оборонної промисловості, медичних послуг та охорони здоров’я будуть більшою мірою затребувані в процесі відновлення України після перемоги.

    7306_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)

    Про це пише budni.rabota.ua.
    Найбільш популярними для відновлення України респонденти обрали професії у галузях:
    будівництва, архітектури та інфраструктури 71,4%;
    безпеки та оборонної промисловості 52,8%;
    медичних послуг та охорони здоров’я 52,3%.
    Також опитані українці бачать важливими такі галузі:
    соціальні послуги та психологічна підтримка 41,7%;
    енергетика 40%;
    освіта та наука 38,8%;
    агропромисловість та сільське господарство 38,1%;
    виробництво та підприємництво 27,5%;
    ІТ та цифрові технології 26,9%;
    транспорт та логістика 22,3%.

    Питання перекваліфікації
    З початку повномасштабного вторгнення країни-агресора в Україну, за даними Міжнародної організації праці, понад 2,4 мільйона українців втратили роботу, що складає 15,5% від працевлаштованого населення за аналогічний період 2021 року.
    Тому для багатьох українців є актуальним питання перекваліфікації та здобуття нових часткових кваліфікацій. За результатами аналізу результатів опитування, найбільш популярними для перекваліфікації є професії у сферах ІТ, краси та дизайну.

    70% всіх опитаних зазначили, що хочуть опанувати нову часткову кваліфікацію або професію на короткочасних курсах. Серед молоді віком 14-35 років цей показник склав навіть 73%.
    Майже 10% охочих отримати нові знання, бажають це зробити у сфері основ психології та психологічної допомоги. Також близько 5% прагнуть пройти навчання з надання першої медичної допомоги.
    Які професії для перекваліфікації обирають?
    Цікавими є певні гендерні відмінності та аналогії щодо обрання напрямків для перекваліфікацій.
    Так, серед респондентів-жінок кожна п’ята (20,8%) готова опанувати нові навички у сфері краси, а саме пройти навчальні курси на перукаря, візажиста, бровіста, майстра манікюру/педикюру, майстра татуювання/пірсингу тощо.
    На другому за популярністю місці 16,3% для жінок є професії у сфері ІТ: тестувальниці, веб-розробниці, програмістки, керівниці проєктів.
    Закривають трійку найбільш популярних кваліфікацій серед жінок навички у сфері дизайну 13%: графічний дизайн, веб-дизайн та 3D-дизайн.

    Серед респондентів-чоловіків найбільшим попитом (28%) для перекваліфікації користуються професії для початку нової кар’єри у сфері IT.
    Другою за популярністю є також робота за комп’ютером, але у сфері дизайну — 11,8%.
    Третє і четверте місце з однаковою кількістю респондентів по 9,4% тримають кваліфікації у сферах будівництва та громадського харчування.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

    Рекомендуємо

    Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство Імміграційний адвокат Альона Шевцова: ОАЕ спрощують імміграційне законодавство
    Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ) кардинально оновили свою візову політику. Імміграційні адвокати вважають, що ці зміни можуть перетворити ОАЕ на о...
    Трамп готує жорсткі санкцій проти рф Трамп готує жорсткі санкцій проти рф
    Президент США Дональд Трамп готовий підписати двопартійний законопроект про нові санкції проти Росії, які передбачають запровадження 500% мит щодо кра...
    Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу Zero Trust без потрясінь: як перейти на нову модель кіберзахисту без ризику для бізнесу
    Уявіть: кожен запит доступу до ресурсів вашої компанії перевіряється ретельно, незалежно від того, хто і звідки намагається підключитися. Цю ідею покл...
    Підписатись не коментуючи
    E-mail:

    День в фотографіях Всі фотографії

    Актуальні теми Всі актуальні теми