Робота. Зарплата. Пенсії Автор: RomanK Друкувати

Українці можуть "задонатити" на пенсію

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: пенсії

    У листопаді 2022 року президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення механізму участі у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні». Його основними нововведеннями є добровільна сплата страхових внесків і благодійні пожертви юридичних та фізичних осіб.

    8435_98798.jpg (69.04 Kb)

    15 лютого 2023 року Пенсійний фонд України ухвалив постанову № 8-1, яка, власне, затверджує порядок сплати благодійних пожертв і їх виплати пенсіонерам.
    Відповідно до документа, юридичні та фізичні особи перераховують пожертви на окремий рахунок Пенсійного фонду України, відкритий в Ощадбанку. Вони можуть бути знеособленими або персоналізованими.
    Якщо благодійна пожертва робиться персоналізовано, то в платіжній інструкції зазначається інформація про конкретного пенсіонера, якому йде допомога:
    ПІБ;
    дата народження;
    ідентифікаційний код (або серія і номер паспорта для осіб, які через релігійні переконання не мають податкового номера).
    Такий пенсіонер отримає до своєї пенсії 70% від зробленого внеску вже наступного місяця. 30% від суми пожертви розподілять між пенсіонерами з найнижчими пенсіями в солідарній системі.
    «Будь-яка особа, громадянин, який проживає в Україні, за кордоном, може здійснити на свій розсуд благодійну пожертву в Пенсійний фонд для того, щоб, наприклад, допомогти збільшити розмір пенсій для своїх батьків, бабусь, чи для дідусів, чи просто для небайдужої людини», — пояснювала заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак.
    Але питання — навіщо в цій схемі залучати Пенсійний фонд? Своїм близьким передати гроші можна напряму. І це буде 100%, а не 70%, як передбачено законодавством.
    «У нас є достатньо людей, які готові робити певні пожертви та вкладати свою частину прибутків у соціально значущі речі. Я думаю, що якась частина потреб наших малозабезпечених пенсіонерів, яких на сьогодні близько 4,7 млн осіб, буде покрита», — переконана міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
    У Центрі Разумкова вбачають у цій схемі корупційні ризики:
    «До спонсорських пенсій одразу ж виникає чимало запитань, зокрема чи не стануть такі благодійні пожертвування „почесним обов’язком“ для компаній, зокрема державних. Ця схема може бути використана і для „узаконення“ хабарів — замість суми в конверті „благодійник“ може відкрити людині рахунок і перераховувати йому гроші на пенсію», — кажуть там.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Зустрічайте нову легенду - Lexus GX 2024 Зустрічайте нову легенду - Lexus GX 2024
З початком 2020-х років індустрія автомобілебудування переживає шалений період інновацій та електрифікації. У світі, де більше уваги приділяється смар...
Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми