Роботодавці в Україні часто відмовляються розміщуватив вакансіях рівень зарплати. Це може бути пов'язане з кількома явищами. Зокрема, із небажанням розкривати зарплати нових співробітників тим, хто вже працює у компанії.
Про це розповіла HR-консультантка Тетяна Пашкіна, пише РБК-Україна. "Розмір оплати можуть приховувати в оголошеннях, щоб не демотивувати працівників компанії. Адже традиційно вже працюючий співробітник виходить роботодавцю "дешевшим", ніж залучення з ринку праці", – пояснила спеціалістка.
Також серед частих причин приховування зарплати вона назвала такі:
запропонована заробітна плата менша за ринкову;
компанія хоче "залишити простір для переговорів";
роботодавець має кілька вакантних посад, і кожна має свій штатний оклад, але на сайті можуть розмістити вакансію, яка об'єднує ці посади.
Пашкіна також попередила, що публікується багато вакансій від аферистів. Вони зазвичай вказують в оголошеннях хорошу зарплату. Натомість у спілкуванні з кандидатом вимагають внести якусь оплату, наприклад, за реєстрацію облікового запису, перевірку тестового завдання тощо. "Вимагати гроші за працевлаштування – шахрайство", – наголосила експертка.
Щоб не нарватися на шахраїв, Пашкіна радить критично ставитися до вакансій із соцмереж та месенджерів. У разі потрібно ретельно перевірити роботодавця. Загалом краще використовувати спеціалізовані сайти пошуку роботи.