Робота. Зарплата. Пенсії, IT технології та телекомунікації, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

ШІ: Які професії зникнуть найшвидше

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ШІ

    В майбутньому частину професій в Україні замінить штучний інтелект (ШІ). Серед них – касири та всі схожі професії, де людина бере оплату з іншої людини, а також перекладачі, редактори та ін. Проте представники цих сфер можуть вже зараз підвищувати свої навички, зокрема, починаючи працювати з ШІ, щоб в майбутньому не втратити роботу або ж швидко знайти нову.

    0894_9df562efda3067b3d46506c80f.jpg (26.56 Kb)

    Про це розповів OBOZREVATEL Тимофій Милованов, президент Київської школи економіки (КШЕ), ексміністр розвитку економіки та радник керівника Офісу президента України. У своєму Facebook він раніше назвав професії, які згодом витіснить штучний інтелект:

    касири та всі схожі професії, де людина бере оплату з іншої людини;
    обслуговування клієнтів, підтримка, регистрація, або бронювання будь-яких послуг від готелей до манікюру;
    професії на заводах;
    люди, які вносять дані в бази;
    водії.
    Які професії зникнуть найшвидше?

    Однією із перших має стати професія перекладача. Також до цього списку Милованов відніс тьюторів (викладачів, які проводить додаткові заняття) базового рівня та працівників технічної підтримки.

    "Тобто це ті люди, які базові й рутинні речі роблять. А це дуже легко замінити штучним інтелектом. Наприклад, розмовним чат-ботом. Але це добре, тому що це така більш рутинна робота. Тепер люди зможуть, наприклад, робити якісь інші речі. Тут важливо, звісно, не залишитися із цим процесом у стороні та адаптуватися. Я думаю, це більше для людей можливостей створює, аніж загроз", – зазначив Милованов.

    Що робити, якщо потрапив до переліку професій, які замінить ШІ?

    Милованов радить починати експериментувати зі штучним інтелектом. За допомогою ШІ можна придумувати нові проєкти та функції для роботи.

    "Дякуючи OpenAI тепер це дуже легко зробити, є вебінтерфейс і людина може починати якісь базові задачі робити й взаємодіяти. Так, можна експериментально придумати якісь дії, проєкти, функції, які вона може робити для свого роботодавця або професії чи кар'єри. Тому це можливість для людей, які хочуть вирватися вперед і стати більш конкурентноспроможними. Тому цим вони можуть почати займатися, бо зараз не треба мати якесь супервисоке та глибоке розуміння щодо штучного інтелекту", – пояснив фахівець.

    Деякі люди вже зараз можуть починати співпрацювати з ШІ, освоюючи нові навички та адаптуватися до нових умов. Серед таких професій, зокрема, перекладач.

    "Людина перекладала текст, а тепер може це робить машинно, дуже швидко, а потім покращувати з точки зору логіки. Раніше перекладач перекладав та думав: як його краще перекласти? Тепер рутинна частина знімається, слова будуть перекладені автоматично і людина може витратити більше часу на те, щоб подумати, як це перетворити на кращий текст. Наприклад, при перекладі вона тепер може клієнту запропонувати 2-3 варіанти тексту: в одному стилі, іншому стилі, з фокусом більше на один аспект або ідею чи на іншу", – підкреслив Милованов.

    Можуть вже зараз опановувати нові навички за допомогою ШІ також тьютори. Раніше ця людина могла просто відповідати на питання студентів/учнів, а тепер має змогу збирати типові питання, аналізувати, підготувати типові відповіді. І далі вже працювати з глибиною розуміння для нетипових питань.

    "Або може аналізувати питання/відповіді студентів, де найбільше непорозуміння відбувається або де помилки роблять, а потім сфокусуватися на розв'язанні задач, тестів саме там, де люди мають найбільші складності", – підсумував президент Київської школи економіки.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми