Ринок праці нарешті продемонстрував активне відновлення з початку повномасштабної війни рашистів проти нашої країни. УНІАН дізнавався, яка зараз ситуація з працевлаштуванням українців, кого шукають роботодавці та яку зарплату зараз можна отримати.
Національний ринок праці зазнав значних втрат з початку повномасштабної війни Росії проти нашої країни. Минулого року в цей же час знайти роботу було дуже важкою задачею, при тому, що безліч наших громадян переїхали в інші регіони держави чи, взагалі, за кордон, втративши роботу і подекуди житло на окупованих рашистами територіях чи там, де велися бойові дії.
Довгий час у 2022 році ринок праці називали ринком роботодавців через значно меншу кількість вакансій, порівняно з бажаючими працювати. Багато людей погоджувалися на будь-яку роботу, щоб отримувати хоч якусь заробітну плату для забезпечення себе та своїх родин.
Проте сьогодні вже можна говорити про значне відновлення вітчизняного ринку праці. Вакансій уже більше, ніж достатньо, а роботодавцям вже потрібно конкурувати за гідних кандидатів.
За даними сайту з пошуку роботи Work.ua, зараз роботи стало в п'ять разів більше, ніж минулого року. Ринок праці стрімко відновлюється, що створює нові виклики для роботодавців, головний з яких - дефіцит кваліфікованих кадрів. А квітень, як і всі попередні місяці 2023 року, перейняв естафету рекордів за кількістю пропозицій роботи.
"За даними системи управління наймом Work.ua, у квітні зафіксовано 82 467 вакансій, що на 9 відсотків більше, ніж у березні. Фактично наразі ринок праці знаходиться майже на рівні квітня 2021 року (коли у квітні 2022 року було лише 16 046 вакансій)", - сказано у дослідженні компанії.
Що стосується географічного розподілу, то лідером за кількістю розміщених вакансій є Київська область. До п’ятірки регіонів також увійшли Дніпропетровська, Львіська, Одеська і Харківська області. Причому, як зазначили у Work.ua, Харківська область вперше після повномасштабного вторгнення увірвалась у п'ятірку лідерів за кількістю пропозицій роботи, обігнавши Івано-Франківську область.
Щодо найбільшого приросту вакансій у квітні, то їх демонстрували переважно прифронтові регіони: Харківська (плюс 26 відсотків), Сумська ( плюс 17 відсотків), Чернігівська ( плюс 16 відсотків), Херсонська (плюс 14 відсотків), Запорізька (плюс 14 відсотків). Це є яскравим показником того, що незламні українці продовжують працювати, створювати робочі місця і сплачувати податки, незважаючи на важкі реалії сьогодення.