Українців запрошують на роботу в Чехію на заводи та в місця громадського харчування. Водночас на виробництві пропонують графік по 12 годин на день, нічні зміни чергують із денними, а за годину роботи платять лише близько 200 грн.
"125 крон – це 5 доларів на годину. Це ж грабіж", – прокоментувала українка розповідь біженки про роботу в Чехії. Своєю історією біженка поділилася в YouTube. "Роботу ви можете знайти тут без проблем. Робота може бути на заводі, в кафе. Якщо в кафе, то це посудомийниця або помічниця на кухні. Щоб була високооплачувана робота, обов'язково потрібне знання мови. Я влаштувалась на завод, у нас за годину 125 крон. Графік роботи по 12 годин. Ми працюємо два дні з 6 ранку до 6 вечора, потім два дні з 6 вечора до 6 ранку і два дні вихідних", – розповіла вона.
До того ж українці скаржаться на велику кількість "схем". Деякі біженці для того, щоб зберегти соціальну допомогу, влаштовуються на роботу в Чехії без офіційного оформлення. У результаті їм платять вдвічі-втричі менше або зовсім залишають без оплати.
Якщо ви офіційно влаштувалися на роботу, то допомогу вам не дають. Якщо ви влаштувалися неофіційно, тоді ви можете отримувати допомогу. Але тоді є ймовірність, що вас обдурять. Вам можуть обіцяти одну зарплату, а платити в два-три рази менше. Так було з нашими українками, які домовилися працювати неофіційно, щоб отримувати допомогу", – розповідає одна з біженок.
Зазначимо, у ЄС більшість українських біженців знайшли собі фізичну роботу. Для того, щоб працевлаштуватися за професією, необхідно знати мову тієї держави, де шукаєш роботу.