В Україні продовжується пожвавлення на ринку праці, внаслідок чого знижується конкуренція. Крім того, у деяких сферах вже виник дефіцит. Роботодавцям не вистачає здебільшого медиків та представників робітничих професій.
Про це свідчать результати дослідження, проведеного великим порталом пошуку роботи. За їх даними, на ринку виникла гостра потреба в таких фахівцях:
гастроентерологи та ендокринологи;
лікарі УЗД й ендоскопісти;
завідувачі аптек;
гірники;
оббивачі м'яких меблів та збирачі верху взуття;
майстри шиномонтажу та електрослюсарі.
У той же час, висока конкуренція та нестача робочих місць спостерігається в IT та медіа. Найскладніше влаштуватися на роботу HTML-верстальникам, Front-end-програмістам, тестувальникам, спеціалістам чату, Java-програмістам, відеомонтажерам, Python-програмістам, ретушерам, Unity-програмістам.
Загалом ринок праці продовжує набирати обертів та реагувати на зміни, зазначають експерти. За їхніми підрахунками, у травні приріст вакансій був більшим, ніж у квітні. "Роботодавцям слід звернути увагу на велику частку жінок-кандидатів на ринку праці та переглянути гендерні питання при пошуку та підборі співробітників", – радять експерти.
Вони прогнозують, що найближчими місяцями кількість вакансій зростатиме, а конкуренція серед претендентів – знижуватиметься. Роботодавцям при цьому доведеться переглядати стратегії пошуку персоналу, звертати увагу на нові категорії кандидатів та розробляти програми працевлаштування ветеранів.