Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

З 1 липня Польща вдруге за рік підняла мініалку

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: зарплата, Польща

  З 1 липня відбулося друге за рік зростання мінімальних зарплат у Польщі.

  1860_630_360_1447159516-9176.jpg (142.96 Kb)

  Про це повідомляють у Міграційній платформі EWL.

  Що це означає

  Мінімальні оклади та погодинні ставки для українців в Польщі зросли на 110 злотих брутто (майже на 1 тис. грн) — до 3 600 злотих брутто (орієнтовно 2783 злотих нетто — приблизно 25,3 тис. грн,) для тих, хто працює за трудовим договором.

  Мінімальна ставка на годину для працюючих за договором доручення нині складає - 23,50 злотих брутто (210 грн). У місяць це відповідно — 4700 -5875 злотих залежно від кількості відпрацьованих годин (це орієнтовно 42,6−53,2 тис. грн).

  Яких вакансій найбільше

  Найбільше вакансій для українців без обов’язку знання польської мови та досвіду наразі пропонують у сфері логістики (це робота з комплектацією та пакуванням посилок на складах одягу та продуктових складах) — такі вакансії є на території всієї країни.

  Найбільше їх у Нижньосілезькому (з центром у Вроцлаві), Поморському (Ґданськ), Великопольському (Познань) і Мазовецькому (Варшава) воєводствах.

  У середньому можна заробити від 5500 до 6800 злотих (49,8 — 61,6 тис. грн) залежно від кількості робочих годин.

  Багато роботи на підприємствах харчової і переробної промисловості. Йдеться про пакування яєць, виготовлення сосисок чи виробництво іншої м’ясної продукції. Підприємства, які пропонують таку роботу, знаходяться переважно у Великопольському воєводстві.

  Також є вакансії на підприємствах рибної переробки в основному у Поморському регіоні (Ґданськ).

  Ближче до кордону з Німеччиною та Словаччиною українцям пропонують вакансії на підприємствах машинобудівної галузі. Це воєводства з центрами у Вроцлаві та Катовіце.

  Польська економіка стикається з дефіцитом кадрів, тому однією з найзатребуваніших вакансій у Польщі є рекрутер — людини, яка займається пошуком та залученням кадрів.

  «Це робота, яку можна виконувати онлайн з України чи Польщі як додатковий заробіток. За неї платять від 1000 до 50 000 злотих (від 9 тис. до 453 тис. грн). Кадрові агенції готові витрачати кошти на навчання рекрутерів і пропонують усілякі бонуси. Усе через те, польські підприємства мають замовлення, а робочих рук не вистачає - через брак чоловіків і міграцію українців до інших країн Європи, де вони теж мають спрощений доступ до ринку праці. Своїми ресурсами Польща не може впоратися — рівень безробіття у країні залишається низьким», — розповідає директорка департаменту рекрутації Міграційної платформи EWL Мар’яна Семенюк.

  Рівень безробіття у Польщі

  За даними Головного статистичного управління Польщі, рівень безробіття у Польщі в травні склав 5,1%.
  Євростат у квітні фіксував у Польщі нарівні з Чехією найнижчий рівень безробіття в Європі — 2,7%.

  Від початку року мінімальна зарплата у Польщі зросла майже на 600 злотих. У цьому році розмір мінімального окладу в Польщі вже збільшували у січні - до 3 490 з 3 010 злотих брутто.

  Підвищення також впливає на надбавки за роботу в нічний час, оплату паркування, допомогу по вагітності та пологах, лікарняні або вихідну допомогу. Оскільки всі ці виплати розраховуються на основі національного мінімуму.

  Підвищення зарплати у 2024 році

  У 2024 році знову очікується подвійне підвищення мінімальної заробітної плати у Польщі.

  Спочатку розмір мінімалки зросте у січні до 4242 злотих брутто за трудовим договором (38,5 тис. грн) і 27,70 злотих брутто погодинно (249 грн). А потім — у липні 2024 року до 4300 злотих брутто (майже 39 тис. грн) і 28,10 злотих брутто погодинно (253 грн).  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми