В Україні скоротилася різниця у зарплатах між чоловіками та жінками. Так, у 2015 році вона була 26%, а за останніми озвученими в Мінекономіки даними, знизилася до 18,6%.
Таким чином, різниця в оплаті праці жінок та чоловіків скоротилася на 7,4%, зазначили у міністерстві. При цьому там наголосили: метою влади є повне усунення цього розриву до 2030 року.
Як пояснила глава міністерства Юлія Свириденко, окрім підвищення добробуту, метою цього є сприяння поверненню в Україну жінок-біженок із-за кордону. "Ми повинні мотивувати наших жінок та дівчат повертатися додому та разом відбудовувати Україну", – наголосила вона.
Крім того, зазначила міністерка, влада має намір запровадити в Україні принцип рівної оплати за аналогічну роботу чи працю рівної цінності, незалежно від гендеру. Якщо ж роботодавець їх порушуватиме, "працівник зможе захистити свої права в суді".
"В Україні, згідно з даними Держстату, у 2021 році жінки заробляли в середньому на 18,6% менше за чоловіків. Цей показник значно скоротився за останні 7 років – ще в 2015 році він становив 26%", – резюмувала вона.
Більшість українців незадоволені зарплатою
Водночас, за даними великого кадрового порталу, 70% претендентів на роботу в Україні тією чи іншою мірою незадоволені зарплатами. Проте ситуація вже незабаром може змінитися – адже одразу 63% роботодавців мають намір підвищити зарплати своїм співробітникам.
Здійснити це планується вже в 2023 році. Втім, терміни можуть бути скориговані – залежно від зростання інфляції.