Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Хто має право на відпустку при народженні дитини

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: відпустка

    Як пише Кадровик, відповідно до статті 191 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» одноразова оплачувана відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів (без урахування святкових і неробочих днів) надається не пізніше трьох місяців з дня народження дитини таким працівникам:

    7439_71210.jpg (.71 Kb)

    1) чоловіку, дружина якого народила дитину;
    2) батьку дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір'ю дитини, за умови що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки;
    3) бабі або діду, або іншому повнолітньому родичу дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір'ю (одиноким батьком).

    Відпустка при народженні дитини надається лише одній з осіб, зазначених у частині першій цієї статті.

    Механізм та умови надання одноразової оплачуваної відпустки при народженні дитини визначаються Порядком надання відпустки при народженні дитини, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07 липня 2021 року № 693 (далі - Порядок).

    Відповідно Порядку, відпустка надається одноразово тривалістю, що визначається працівником у письмовій заяві про її надання (але не більш як 14 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів), не пізніше ніж протягом трьох місяців з дня народження дитини. Ця відпустка повинна бути використана працівником не пізніше 104-го дня з дня народження дитини.

    Відпустка не підлягає грошовій компенсації та поділу на частини. Крім цього, Порядком визначена можливість працівника, який протягом трьох місяців з дня народження дитини звільнився та працевлаштувався на інше підприємство (в установу, організацію) чи до фізичної особи, яка використовує найману працю, скористатися правом на зазначену відпустку, додавши до заяви про надання відпустки довідку про її невикористання на попередньому місці роботи.

    Однак, відповідно до частини 2 статті 12 Закону України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», у період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівникові у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об'єктах критичної інфраструктури.

    Таким чином, у разі залучення працівника до виконання робіт на об'єктах критичної інфраструктури, роботодавець має право відмовити йому у наданні відпустки при народженні дитини у період дії воєнного стану.

    Після закінчення 104-денного періоду з дня народження дитини працівник втрачає право на отримання такого виду відпустки, і таку відпустку не може бути перенесено на період після закінчення дії воєнного стану.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Почему идут межменструальные кровотечения? Почему идут межменструальные кровотечения?
Межменструальные кровотечения - любые кровянистые выделения из влагалища, возникающие не во время менструации. Они могут быть скудными, мажущими или о...
Употребление алкоголя во время курса антибиотиков: какие риски для здоровья? Употребление алкоголя во время курса антибиотиков: какие риски для здоровья?
Вопрос о том, можно ли пить алкоголь при приеме антибиотиков, действительно волнует многих. Некоторые считают, что алкоголь лишь «ослабляет» действие ...
Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми