В Україні передбачено додаткові виплати військовослужбовцям. Зокрема, частина військових може претендувати на допомогу з 1 жовтня .
Про це йдеться у законопроекті №9342 щодо нормування виплат. Військовослужбовці та поліцейські рядового та офіцерського складу можуть отримати 100 тис. грн, якщо :
отримали поранення (контузію, травму або каліцтво), пов'язані із захистом Батьківщини, перебувають на стаціонарному лікуванні, включаючи час переміщення з однієї установи охорони здоров'я до іншої;
загинули (померли) внаслідок отриманого після введення військового стану поранення (контузії, травми або каліцтва), пов'язаного із захистом Батьківщини (виплата здійснюється за весь місяць, в якому особа загинула (померла). Право отримання цих коштів належить членам сім'ї таких військовослужбовців;
захоплені в полон, безвісно відсутні, інтерновані в нейтральні держави або є заручниками;
перебувають у відпустці для лікування після поранення
На період дії військового стану додаткові щомісячні (пропорційно до часу виконання відповідних завдань) виплати в 30 тис. грн.
особам рядового та начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій;
особам начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро;
поліцейським;
військовослужбовцям, які здійснюють бойові (спеціальні) завдання у період здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.
У свою чергу додаткові виплати у розмірі до 50 тис. грн. можуть отримувати:
службовці ДСНС;
начальницький склад НАБУ;
поліцейські, що мають право на 30 тис. грн. впливу на ЛБЗ з відривом виконання бойових завдань першого ешелону.
Грошову доплату 100 тис. грн. отримують за безпосередню участь у бойових діях або забезпечення здійснення заходів щодо національної безпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення військових дій у період здійснення зазначених заходів:
особи рядового та начальницького складу ДСНС;
поліція;
особи начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро;
особи рядового та начальницького складу територіальних (міжрегіональних) воєнізованих формувань Державної кримінально-виконавчої служби, які залучаються Головнокомандувачем Збройних Сил до складу оперативно-стратегічного угруповання відповідної групи військ;
військовослужбовці Збройних Сил;
військовослужбовці Служби безпеки;
військовослужбовці Служби зовнішньої розвідки;
військовослужбовці Головного управління розвідки Міністерства оборони;
військовослужбовці Національної гвардії;
військовослужбовці Державної прикордонної служби;
військовослужбовці Управління державної охорони;
військовослужбовці Державної служби спеціального зв'язку та захисту;
військовослужбовці Державної спеціальної служби транспорту
Додаткові виплати курсантам, строковикам та інструкторам
Виплата 2350 грн курсантам після скасування доплати 30 тисяч усім військовим у тилу;
6 тисяч гривень строковикам, які не стали переходити на контракт та мобілізуватися за новими правилами. Законодавчо вони мали лише виплату 450 грн щомісяця;
від 15 до 30 тис. грн – інструкторам із навчальних центрів. До цього вони отримували щомісячну зарплату 20 100 грн.
Військові, виведені у розпорядження через перебування на лікуванні
Оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років та додаткова винагорода у розмірі від 20 до 100 тис. грн до виведення у розпорядження та щомісячна додаткова винагорода 20 100 грн після перебування у розпорядженні більше двох місяців і до закінчення перебування у розпорядженні виплачується – у зв'язку з пораненням, пов'язаним із захистом Батьківщини, визнані ВВК обмежено придатними або непридатними до військової служби з переглядом через 6-12 місяців та зараховані до розпорядження відповідних командирів.
Протягом двох місяців з дня зарахування у розпорядження виплачується грошове забезпечення за останньою посадою в повному обсязі, потім зазначена сума.