Німеччина лише останнім часом провела курс інтеграції для 100 тис. біженців. Найближчими місяцями курс пройде таку ж кількість осіб. Насамперед це українці, які намагаються адаптуватися до німецького ринку праці.
Ті, хто пройшов інтеграційний курс, мають якнайшвидше отримати досвід роботи та отримати подальшу кваліфікацію, йдеться у повідомленні Міністерства праці та соціальних справ. В останні місяці центри зайнятості прийняли та подбали про велику кількість біженців з України.
"Після початкового етапу орієнтації та базового оволодіння німецькою мовою тепер необхідно залучити більше біженців на роботу після інтеграційного курсу з працевлаштування. Тому уряд Німеччини знову активізує свої зусилля щодо швидкої та стійкої інтеграції біженців на ринку праці", – йдеться у повідомленні.
Для ефективного виходу ринку праці біженці після закінчення інтеграційного курсу повинні регулярно ходити до центрів зайнятості і консультуватися. Зазвичай працевлаштовуються із рівня володіння мовою B1 або A2. У планах співробітництва визначаються шляхи інтеграції (наприклад, кваліфікація, пов'язана з працевлаштуванням та оволодіння мовою) з урахуванням індивідуального потенціалу та потреб.
Центри зайнятості та агенції з працевлаштування допомагають полегшити випускникам інтеграційних курсів та роботодавцям пошук один одного. З цією метою розширюються галузеві "кампанії зі зіставлення" з галузевими та освітніми партнерами, такі як ярмарки вакансій.
"Успішна інтеграція на ринку праці найкраще досягається тоді, коли всі залучені сторони об'єднуються. Як Спеціальний посланець я бачу більше можливостей для того, щоб об'єднати різних учасників ринку праці, координувати з ними спільні дії, а також випробувати нові шляхи та рішення", – зазначають у повідомленні.