Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Україна відчуває значний дефіцит кадрів

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: робота, вакансії

    У жовтні в Україні було зафіксовано рекордну кількість вакансій з початку повномасштабної війни . Здобувачів при цьому залишається небагато. Тенденція свідчить, що у країні назріває дефіцит кадрів. Водночас наявність добре оплачуваної роботи є однією з умов повернення біженців до країни . А саме це може врятувати Україну від масової нестачі працівників.

    5290_1416307020_20140815202422.jpg (69.08 Kb)

    Про це розповіли аналітики Центру економічної стратегії ( ЦЕС ). За даними їх дослідження , кількість пропозицій роботи вперше з початку повномасштабного вторгнення РФ досягла 85% від середнього рівня за 2021 рік.

    У той же час кількість поданих резюме на початок жовтня становить лише 76% від середнього показника у 2021 році. Це свідчить про дефіцит кадрів, що починається, на який впливає в першу чергу кількість громадян, що виїхали за межі країни .

    За даними ЗМІ , бізнес уже починає відчувати нестачу робочих рук. Так, конкуренція за одне робоче місце впала більш ніж у вісім разів, якщо порівнювати із початком повномасштабного вторгнення. 24% роботодавців заявляють, що зіткнулися із дефіцитом кадрів . При цьому найскладніше знайти вузькопрофільних фахівців.

    "Водночас проблема не така глобальна, як може здатися на перший погляд. В окремих галузях є профіцит кадрів – ЗМІ, діловодство, IT, культура та маркетинг. Ситуація з вакансіями також відрізняється залежно від регіону. Поки що в Закарпатській області їх кількість удвічі більше, ніж до великої війни, на Херсонщині є лише 11% вакансій від довоєнного показника", – коментують аналітики ЦЕС.

    Втім, вони не заперечують, що в майбутньому нестача робочої сили все ж таки загостриться . За розрахунками Міністерства економіки, дефіцит протягом 10 років може становити 4,5 млн співробітників.

    "У подоланні проблеми розраховувати варто на повернення частини українських біженців. За даними нашого дослідження, українці готові повернутися додому не лише під час завершення війни . додому припинення пільгового режиму в країнах перебування та відсутність доступного житла за кордоном", – пояснили у ЦЕС.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми