Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Найбільш затребувані професії на ринку праці

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ринок праці

  На українському ринку праці у вересні найзатребуванішою професією став продавець. Кількість оголошень про роботу становить 11 706, рівень медіанної заробітної плати — 13 500 грн/міс.

  9297_image_4.jpg (25.85 Kb)

  Про це йдеться в дослідженні від OLX Робота про найбільш затребувані професії, що шукають на ринку праці цієї осені.

  Друге місце посідає професія водія, кількість оголошень про роботу для неї складає 7 722, медіанна заробітна плата — 25 000 грн/місяць.

  Мають попит на ринку спеціальності будівельної сфери. Найпоширенішим є попит на працівників широкого профілю. Так кількість оголошень про пошук різноробочих складає 4 948, медіанна зарплата, на яку можуть розраховувати такі працівники — 16 500 грн/міс.

  Далі у рейтингу найбільш потрібних фахівців на ринку праці - професія кухаря у галузі готельно-ресторанного бізнесу. Кількість оголошень про найм складає 4 624 з медіанною зарплатою 15 600 грн.

  На пʼятому та шостому місці серед найбільш затребуваних професій в Україні - вантажник (3 326 оголошень) та швачка/кравець (3 195 оголошень). Рівень медіанної заробітної плати за цими позиціями різниться — 14 650 грн/міс. для вантажника та 17 500 грн/міс. для швачки чи кравця.

  Наступну сходинку рейтингу посідає професія продавця-консультанта. Кількість оголошень про наймання складає 3 128, а медіанна зарплата — 14 тисяч гривень.

  Замикають десятку рейтингу професії, які протягом тривалого часу мають високий попит серед роботодавців: охоронець (3 033 оголошень; медіанна зарплата 12 500), бариста (2 866 оголошень; медіанна зарплата 13 500 грн/міс.) та прибиральниця (2 724 оголошень; медіанна зарплата 8 867 грн/міс.).

  Якщо порівняти рейтинг професій, які наразі мають високий попит на ринку, із минулим роком, то загальна картина дещо відрізняється.

  Зокрема, можна спостерігати ріст кількості вакансій. Наприклад, кількість оголошень про наймання продавців та водіїв зросла на 150% та 71% відповідно. Число пропозицій роботи для різноробочих збільшилось на 36%, для швачки чи кравця — на 31%. Вимальовується чітка картина нестачі робочих рук в певних сферах.

  Що стосується рівня заробітних плат, то в середньому відбулося зростання 13,5%. Найбільш вагомо збільшилась зарплата за рік у різноробочих — на 65% (10 000 грн у 2022 та 16 500 у 2023 році).

  Найвища конкуренція серед пошукачів роботи спостерігається у Київській, Дніпропетровській, Одеській, Харківській та Львівській областях.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми