У жовтні 2023 року посилилася конкуренція в IT. Саме на посади айтівців рекрутери отримують рекордні кількості відгуків.
Про це повідомляють аналітики Work.ua.
Як йдеться у «Інфляційному звіті» Національного банку України за жовтень 2023 року, «триваліше збереження високих безпекових ризиків стримуватиме повернення вимушених мігрантів, що обмежуватиме відновлення пропозиції на ринку праці. Диспропорції, які були характерні для ринку праці раніше, лише поглиблюватимуться через наслідки війни, що утримуватиме рівень безробіття на високому рівні».
Географія нових резюме така сама, як і нових вакансій: лідирують Київська, Львівська, Дніпропетровська, Одеська, Харківська області. Але чи не найбільше нові шукачі хочуть працювати дистанційно — таких 14% від усіх кандидатів.
Саме тому компанії, що пропонують віддалену роботу, мають найбільший вибір шукачів: на вакансії з дистанційною зайнятістю відгукуються майже у 5 разів частіше, ніж у середньому на ринку праці. В цілому ж конкуренція серед шукачів досягла плато: середня кількість відгуків на 1 вакансію у жовтні була така сама, як і у вересні.
Щодо офлайн-бізнесу, то найбільшу кількість відгуків отримують компанії у Київській та Харківській областяхі. А от найменшу — у Закарпатській, Чернівецькій, Херсонській, Черкаській та Рівненській областях.
У жовтні 2023 року посилилася конкуренція в IT. На вакансію верстальника в середньому відгукуються 284 шукачів, Front-end Developer — 255, вебдизайнера — 154, тестувальника — 121, Angular-розробника — 101.
Зросла конкуренція і на суміжні з IT, віддалені професії: на посаду копірайтера претендують у середньому 70 шукачів, відеомонтажера — 62. В середньому на ці посади конкуренція збільшилася на 10%.
Натомість у сфері медицини не вщухає гострий кадровий голод. Серед 10 посад із найнижчою конкуренцією, де роботодавцям заледве вдається отримати один відгук, маємо ендоскопіста, ендокринолога, гастроентеролога. Також у дефіциті специфічні робітничі професії: гірник, монтер колії, штампувальник.