Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

На яких умовах у Чехії оформляють на роботу українців

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: робота, Чехія

    У Чехії темпи працевлаштування українців — одні з найвищих у Європі. Роботу в цій країні знайшли понад половина працездатних біженців — 117 тисяч людей.

    6082_62ea030-chehiya690.jpg (30.09 Kb)

    Які вакансії та зарплати пропонують українцям без знання мови у Чехії, розповіла Маргарита Нестеренко, менеджер міжнародної рекрутації Міграційної платформи EWL, передає uamedia.eu.

    Зарплата без знання мови

    Провідними секторами у Чехії є виробництво товарів масового попиту, логістика та автомобілебудування. Країна за рахунок розташування є своєрідним хабом між Західною та Східною Європою для великих логістичних операторів, таких як DHL, пояснюють в EWL.

    «Тому в країні багато вакансій саме в галузі логістики та складування — вантажників, операторів, де потрібно укомплектовувати і пакувати різноманітні посилки», — зазначає Маргарита Нестеренко.

    На другому місці за популярністю вакансій — автомобільна галузь. В країні розташовані заводи, які займаються серійним виробництвом деталей для світових автогігантів.

    Зарплата на роботі без знання мови і досвіду складає - 25−35 тис. чеських крон на руки (1000−1400 євро, або 40−55 тис. грн).

    «Часто можна отримати додаткові гроші за роботу у вихідні або у нічні зміни, які за трудовим кодексом оплачуються вище. Наприклад, оператор на складі DHL, який обслуговує інтернет-гігант Amazon, отримує 27 тисяч чеських крон на руки (1100 євро або 42,3 тис. грн) — це базова зарплата і різні бонуси, зокрема за якість роботи», — пояснює фахівець.

    Також у працівників є оплачувана відпустка, оскільки вони часто працевлаштовані за трудовим договором Hlavní prácovní poměr (HPP) — робота на повну ставку.

    «Інколи люди не йдуть у відпустку і тоді перед звільненням отримують компенсацію, фактично ще одну зарплату», — додає вона.

    Роботодавці зазвичай надають житло безкоштовно, а також часто купони на харчування.

    На яких умовах оформляють на роботу українців

    Громадяни України, які отримали тимчасовий захист у Чехії, мають вільний доступ до ринку праці. Для отримання захисту необхідно особисто оформити подання в один із районних Центрів допомоги Україні в Чехії. На тимчасовий захист можуть претендувати громадяни України, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 року.

    Важливо, щоб у громадянина України не було актуальної візи або посвідки на тимчасове проживання в іншій країні ЄС. Також Чехія не приймає українців, які вже отримували тимчасовий захист в іншій європейській країні. 

    «Можливості працевлаштування за біометричним паспортом у Чехії немає. Чехія — єдина європейська країна, яка не видає тимчасовий захист українцям, які після повномасштабного вторгнення більше 2 тижнів перебували в інших країнах ЄС. Або громадянин України має підтвердити, що не отримував захист в іншій країні, а перебував як турист чи відвідував рідних, маючи при цьому активну біометрію», — наголошує Маргарита Нестеренко.

    Фактично, працювати зараз в Чехії мають можливість українці з тимчасовим захистом в цій країні та ті, хто вперше отримує захист саме у Чехії.

    Чеські роботодавці зацікавлені в роботі українців

    Із початку війни тимчасовий захист у Чехії отримали понад 560 тисяч біженців, у країні залишаються майже 360 тисяч. Майже третина з них працюють.

    «Ми бачимо, що чеські роботодавці зацікавлені в роботі українців, як це було і до повномасштабного вторгнення. І вони теж відчувають нестачу кадрів. Натомість інтерес українців до роботи в Чехії знижується, хоча до війни ця країна була одним з головних напрямків трудової міграції для громадян України», — звертає увагу фахівець.

    Тепер українці частіше обирають інші країни Західної Європи, де роботодавці пропонують вищі погодинні ставки. Проте шукачі роботи часто не враховують, що прожитковий мінімум і вимоги роботодавців, зокрема, знання мови та покриття витрат на проживання працівником, наближають рівень чистої винагороди у західних країнах до країн Східної Європи.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми