Звільнень айтівців в Україні стає більше, а тривалість пошуку роботи зростає.
Про це свідчать результати опитування Dou.ua.
Як показало опитування, 25% українських ІТ-спеціалістів звільняли протягом останнього року. 54% респондентів знаходять нову позицію протягом двох місяців і довше.
Ситуація з роботою в ІТ помітно ускладнилася
За останні 12 місяців 25% айтівців звільнили чи не продовжили контракт (пів року тому таких було лише 16%). Ще 16% фахівців пішли з роботи чи проєкту за власною ініціативою, а 8% відправляли на бенч чи в неоплачувану відпустку. Загалом 47% айтівців пішли з роботи чи проєкту протягом останнього року.
Під скорочення потрапляють як досвідчені айтівці, так і ті, хто лише недавно почав працювати в індустрії. Найчастіше протягом останнього року звільняли розробників (26%), QA (30%) і дизайнерів (28%).
На бенч чи в неоплачувані відпустки частіше за інших теж відправляють технічних фахівців — DevOps / SRE (11% за останні 12 місяців побували на бенчі), QA і Data Scientist /Data Engineer (по 10%), розробників (9%).
Чи бояться втратити роботу
Ситуація з роботою відбивається на настроях айтівців.
42% тих, хто зараз працює, бояться втратити роботу, а серед фахівців з досвідом менш як три роки, таких 49%. Айтівці з досвідом більш як п’ять років, впевненіші у своєму робочому місці, проте і серед них 38% хвилюються через можливу втрату роботи.
Фахівці, які недавно прийшли на роботу в компанію, частіше хвилюються за своє місце, ніж їхні колеги, які працюють в одній компанії довше. Переживання торкнулися навіть досвідчених спеціалістів, які нещодавно змінили роботу. Серед айтівців з досвідом понад п’ять років, бояться втратити місце 41% тих, хто прийшов у компанію менше як два роки тому, проти 34% серед тих, хто працює довше.
Отримати гроші до зарплати 👛
Найбільше можливою втратою роботи переймаються тестувальники та дизайнери (52% тих, хто зараз працює, бояться залишитись без роботи). Найбільш оптимістичні фахівці з Data Science (тільки 30% з них хвилюються через роботу), DevOps і SRE (31%) та аналітики (35%).
Айтівці з Києва та ті, хто нині перебуває за кордоном, трохи впевненіші у своїй роботі — близько 40% з них бояться втратити її, в той час як у Дніпрі та Харкові таких майже половина.