Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Основні вимоги щодо отримання німецької пенсії для українців

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: пенсія, Німеччина

    Отримання німецької пенсії цікавить багатьох українців. Видання ukrainianingermany.de розглядає основні умови та вимоги щодо отримання німецької пенсії для громадян України, а також скільки можна отримати в межах німецької пенсії, як вона розраховується та які документи потрібні для цього процесу.

    7341_senior-lonely-man-looking-away-while-sitting-with-f4sbn6d-scaled.jpg (31.73 Kb)

    Чи можуть українські біженці отримати німецьку пенсію?

    Згідно з німецьким законодавством, іноземці мають право отримувати пенсію в Німеччині. Тим не менш, для того, щоби претендувати на німецькі пенсійні виплати, іноземці, у тому числі українці, мають задовольняти декільком вимогам:

    Легально проживати в Німеччині (наприклад, мати статус біженця).

    Досягти пенсійного віку (за німецьким законодавством).

    Мати офіційну роботу та страховку (бути учасником системи обов’язкового пенсійного страхування, кожен працівник у Німеччині виплачує пенсійне страхування).

    Сплачувати внески до пенсійного фонду Німеччини щонайменше протягом 5 років (мінімальний страховий стаж Mindestversicherungszeit).

    Тож, виходячи з цих вимог, українські біженці, які виїхали з України до Німеччини після початку повномасштабної російсько-української війни 24 лютого 2022 р., не мають право на отримання німецької пенсії. Адже не працювали в Німеччині та не сплачували внески до фонду обов’язкового пенсійного страхування країни.

    Натомість громадяни України можуть отримати право на німецьку пенсію, якщо виконають відповідні страхові умови та пропрацюють в Німеччині протягом п’яти років, роблячи відповідні пенсійні внески.

    При цьому, всупереч фейкам, які нещодавно активно розповсюджувалися у месенджерах та інтернет-спільнотах, для іноземців застосовуються ті самі пенсійні закони стосовно віку виходу на пенсію, що і для громадян Німеччини. А пенсію за віком у Німеччині можна отримати тільки з 63 років за умови наявності 35 років пенсійного стажу і тільки за наявності відрахувань.

    У той час, як громадяни Німеччини отримують номер пенсійного страхування (Rentenversicherungsnummer чи RVNR) відразу ж після народження, іноземці одержують його у момент, коли влаштовуються на першу роботу або коли Jobcenter реєструє особу в системі обов’язкового медичного страхування. Цей дванадцятизначний номер дійсний протягом життя та свідчить про вашу участь у системі соціального страхування. Дізнатися свій номер можна в фонді пенсійного страхування або в касі лікарняного страхування (Krankenkasse).

    Пенсійний вік у Німеччині

    Установлений законом вік виходу на пенсію в Німеччині коливається від 63 до 67 років, в залежності від виду пенсії за віком.

    Стандартний пенсійний вік у Німеччині становить 65 років і 10 місяців, і в найближчі кілька років планується підвищення цієї вікової межі щороку на два місяці, доки не сягне 67 років (у 2031 р.). Усі, хто народився в 1964 році або пізніше, зможуть вийти на пенсію без зменшення пенсійної суми тільки в 67 років. Для людей із важкою формою інвалідності (1958 року народження) стандартний пенсійний вік у 2023 році становить 64 роки і два місяці, а до 2029 року він буде поступово підвищуватися до 65 років.

    Загальна ситуація з підвищенням пенсійного віку в Німеччині, в залежності від року народження, виглядає так:

    народжені до 1947 р. йдуть на пенсію в 65 років;
    у 1947 р. — в 65 років і 1 місяць;
    у 1948 р. — в 65 років і 2 місяці;
    у 1949 р. — в 65 років і 3 місяці;
    у 1950 р. — в 65 років і 4 місяці;
    у 1951 р. — в 65 років і 5 місяців;
    у 1952 р. 65 років і 6 місяців
    у 1953 р. — в 65 років і 7 місяців
    у 1954 р. — в 65 років і 8 місяців
    у 1955 р. — в 65 років і 9 місяців
    у 1956 р. — в 65 років і 10 місяців
    у 1957 р. — в 65 років і 11 місяців
    у 1958 р. — в 66 років
    у 1959 р. — в 66 років і 2 місяці
    у 1960 р. — в 66 років і 4 місяці
    у 1961 р. — в 66 років і 6 місяців
    у 1962 р. — в 66 років і 8 місяців
    у 1963 р. — в 66 років і 10 місяців
    з 1964 року — у 67 років.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми