Матимуть попит у 2024 році медичні працівники, фахівці психологічної допомоги. Вже зараз потрібні будівельники, люди, які мають інженерні спеціальності. Водночас в Україні експерти говорять про структурне безробіття.
Багато українців переїхали до інших регіонів. В результаті кількість безробітних значна, але частину вакансій заповнити не вдається, – йдеться у матеріалі. Наприклад, дуже складно знайти співробітників з досвідом роботи від трьох років. Проблеми також виникли через мобілізацію. Важко знайти працівників на робочі спеціальності, працівників, які виконують фізичну роботу. Війна кардинально вплинула ситуацію на ринку праці.
"Також традиційно будуть затребувані фахівці у продажах. При цьому особливо цінуватимуться фахівці зі знанням мов (це і англійська , і турецька, і німецька мови), – пояснюють в GRC.ua.
Європейська бізнес-асоціація опитала представників бізнесу та оприлюднила результати дослідження. За її оцінками, 65% компаній планують відкривати вакансії у 2024 році. Проте вже зараз більше половини відчуває дефіцит кадрів. Найважче буде знайти:
директорів, керівників;
спеціалістів вузького профілю;
працівників із знанням англійської;
маркетологів, секретарів, менеджерів із продажу;
адвокатів, юристів, аудиторів;
інженерів, хіміків, фармацевтів, агрономів.
Крім того, роботодавці прогнозують, що складно буде знайти слюсарів, механіків, робітників у магазини, виробничий персонал. Є ціла низка проблем, через які не вдається наймати навіть тих фахівців, яких раніше можна було швидко знайти на ринку. Це не лише мобілізація. Українці найчастіше хочуть працювати віддалено. Є великий розрив між очікуваною зарплатою та сумою, яку можуть запропонувати роботодавці тощо. Загалом кількість вакансій зростатиме. Водночас компаніям буде важко знайти нових працівників.