Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Що відомо про плани щодо індексації пенсій наступного року

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсії, індексація

    В Україні 2024-го, у березні, проведуть планову індексацію пенсій. При цьому можуть використовувати нову формулу розрахунку. У Мінсоці формулу ще не надали. Ймовірно, Кабінету міністрів доведеться подати відповідний законопроект профільному комітету Ради. У Мінсоці формулу ще не представили. Ймовірно, Кабінету міністрів доведеться подати відповідний законопроєкт профільному комітету Ради.

    3620_8e8d6ayzb8e65c6a6a1776925eff3566_w960.jpg (43.07 Kb)

    OBOZ.UA звернувся по коментар до Мінсоцу, в якого попросив роз'яснити плани щодо індексації наступного року, проте на момент публікації відповідь ми не отримали. Однак відповідний проєкт не було зареєстровано (відомості про нього відсутні на ресурсах Верховної Ради).

    Якщо збережеться та система підвищення, що діє зараз, то розміри пенсій у середньому можуть у березні збільшити на 15,2%. Точна цифра зараз не відома, бо для цього Пенсійний фонд має підрахувати середній розмір зарплати, з якої сплачено внески, за останні три роки. Також мають підрахувати статистику щодо рівня інфляції.

    Наприклад, якщо розмір вашої розрахункової пенсії становить 5 тис. грн, то після індексації в березні наступного року її розмір збільшиться до 5760 грн. Але це відбудеться тільки у тому випадку, якщо формулу індексації не змінять. Поки, зважаючи на заяви Мінсоцу, що були озвучені раніше, введуть помісячну оцінку стажу. Зарплату за кожен місяць будуть порівнювати із середньою зарплатою по країні. В результаті оцінки кожного пенсіонера переведуть у бали. Чим довше працював і чим більше заробляв, тим вищою буде пенсія. Водночас на більш гідне підвищення можна буде очікувати і наступного року.

    Наприклад, якщо ваш розрахунковий розмір пенсії становить 10 тис. грн, а не 5 тис., то, ймовірно, замість надбавки в 760 грн ви можете розраховувати на 1520 грн. Тобто ви отримуватимете 11 520 грн, а не 10 тисяч. Проблема полягає в тому, що деякі українці мають великий стаж, проте отримували маленькі зарплати. Як результат, навіть маючи стаж, наприклад, 40 років і мінімальну зарплату, розрахунковий розмір пенсії буде на рівні мінімальної (2093 грн).

    Вимоги для стажу для того, щоб вчасно отримати пенсію, змінять

    2023-го року потрібно мати від 30 років стажу;
    2024-го – від 31 року;
    2025-го – від 32 років;
    2026-го – від 33 років;
    2027-го – від 34 років;
    2028-го – від 35 років.
    Якщо ви не відповідаєте цим умовам, є шанс вийти на пенсію у 63 роки. Для цього потрібно до свого 63-річчя заробити (залежно від того, коли виповниться) стаж:

    2023-го – від 20 до 30 років;
    2024-го – від 21 до 31 року;
    2025-го – від 22 до 32 років;
    2026-го – від 23 до 33 років;
    2027-го – від 24 до 34 років.
    2028-го – від 25 до 35 років.
    Щоб отримувати пенсію у 65 років, потрібно мати щонайменше 15 років стажу. При цьому вже у 2028 році, згідно з розрахунками Мінсоцу, лише половина українців зможе вийти на пенсію у 60 років, 5% вийдуть на пенсію у 65 років, решта – у 63 роки.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми