Робота. Зарплата. Пенсії, Фінанси. Гроші. Валюта, IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Українців втягують у маштабну схему обману

  • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: шахраї в інтернеті, робота

    В Україні поширилася масштабна схема обману. Українцям обіцяють заробіток за прості дії, однак у результаті втягують їх у схему обману.

    60_11_main-v16994224.jpg (41.36 Kb)

    "Я помітила цю схему десь у кінці жовтня. В листопаді ми спостерігали справжній бум. Я сама додалась у деякі ці шахрайські групи, масштаби неочікувані. Люди переказують і 250 тис. грн. Це нагадує мені "Гру в кальмара", – розповідає OBOZ.UA заступниця директора ЄМА Олеся Данильченко.

    Все починається з пропозицію про роботу в інтернеті. Все просто: лайкай товари, додавай їх у кошик, дивись TikTok та залишай свої лайки – і ти отримаєш свій дохід. Зазвичай йдеться про невелику суму (від 30 до 70 грн за виконання одного з таких завдань). Це учасники схеми першого рівня.

    На першому рівні, найімовірніше, ви витратите тільки свій час і, можливо, навіть встигнете заробити 100-200 грн. Звісно, ці 100-200 грн теж крадені, але про це пізніше. Дуже швидко вам запропонують перейти на "наступний рівень".

    Тут залежно від групи (а їх сотні) вам запропонують:

    купити товар на велику суму, повернути кошти за товар та отримати 30% заробітку;
    відкрити депозит на велику суму та отримати 30% заробітку;
    переказати тисячі гривень на вказані картки та отримати свої кошти назад разом з відсотками.
    OBOZ.UA проаналізував шахрайську групу, в якій дають завдання "другого рівня". Десятки "співробітників" групи мають виконати завдання впродовж 30 хвилин після того, як воно з'являється. Таких груп – сотні. Останнє завдання – переказати на вказану картку 26-27 тис. грн. Одразу після оголошення завдання треба переказувати кошти, а потім публікувати повідомлення з отриманими назад сумами. Кошти переказують реальні люди, а ось повідомлення про те, що начебто кошти отримали назад, розміщено з акаунтів, які нагадують ботів. Фото цих акаунтів зроблені в нетипових для України інтер'єрах, в більшості випадків неможливо розгледіти обличчя на фото.

    Жертви схеми самі відправляють свої гроші шахраям. У якийсь момент їм або просто не повертають кошти замість того, щоб повернути всю суму з відсотками. А інколи повідомляють про "блокування акаунта", а для розблокування треба сплатити десятки тисяч гривень. Ще один варіант – важке завдання пропонують виконати за 1 хвилину, якщо не встигли – гроші забирають.

    "Цю схему в нас (у зверненнях до підтримки) закодовано як "заробіток в інтернеті", і лише за зверненнями на підтримку за підсумками листопада близько 3000 клієнтів втратили 65 мільйонів гривень", – написав у своєму Telegram-каналі співзасновник "Монобанку" Олег Гороховський.

    Як видно з цифр, що наводить Гороховський, у його банку в середньому кожна жертва схеми втратила 21,6 тис. грн. Олеся Данильченко називає середній розмір збитків у розмірі 20 тис. грн. Обидві цифри – неймовірно високі. Наприклад, торік у середньому кожна жертва інтернет-шахрайства втрачала всього 7,9 тис. грн, тобто в 2,5 рази менше.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Зустрічайте нову легенду - Lexus GX 2024 Зустрічайте нову легенду - Lexus GX 2024
З початком 2020-х років індустрія автомобілебудування переживає шалений період інновацій та електрифікації. У світі, де більше уваги приділяється смар...
Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми