Робота. Зарплата. Пенсії, IT технології та телекомунікації, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В ІТ-галузі рекордна конкуренція серед кандидатів

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: ІТ, робота. вакансії

    Зменшення кількості вакансій в ІТ призвело до рекордної конкуренції серед кандидатів.

    60_11_main-v16994224.jpg (41.36 Kb)

    Кількість вакансій в ІТ-галузі в Україні у 2023 році склала 48 754, що є найменшим показником за останні 5 років. Про це йдеться в дослідженні веб-порталу про IT-галузь України DOU.

    Для порівняння у 2022 році на спеціалізованому сайті про ІТ DOU було опубліковано 70 618 вакансій, у 2021 – 112 884 вакансії.

    Головним трендом в ІТ цього року став зріст кількості нетехнічних вакансій на сайті на 15%. В той час як з технічних, навпаки, зменшилась – на 34%.

    Вакансій у маркетингу стало більше на 28% за рік, у продажах — на 37%. Більш ніж у половину зросла кількість вакансій у фінансах, копірайтингу, більш ніж удвічі — у юриспруденції. Виняток — HR і рекрутинг (-38% за рік).

    Зазначається, що зменшення кількості вакансій призвело до рекордної конкуренції серед кандидатів. У 2021 році в листопаді на DOU було в середньому 4 відгуки на одну вакансію, торік — уже 17, а цього року — 37.

    У 2023 році також почастішали звільнення айтівців. Так, 16% опитаних взимку 2023 року сказали, що їх звільнили, а восени таких було вже 25%. При цьому 42% фахівців бояться втратити роботу.

    Водночас більшість спеціалістів успішно знаходять нову роботу, хоча це й потребує більше часу. Майже половина шукачів витрачають два місяці й більше.

    Зарплати в айтівців у цьому році змінилися не сильно. На 100 доларів стали меншими медіанні зарплати сеньйорів, є тенденція до зменшення зарплат найоплачуваніших фахівців

    Ринок ІТ в Україні
    У жовтні 2023 року біля 66% українських ІТ-спеціалістів стверджували, що їм важко знайти роботу. При цьому лише 19% айтівців вважали, що це легко.

    Серед головних проблем у пошуку роботи айтівці були: мала кількість вакансій та конкуренція; відсутність фідбеку; тривалий процес проходження співбесід та багато етапів інтерв’ю чи великі проміжки між ними.

    14 листопада стало відомо, що майже половина українських айтівців бояться втратити роботу. Серед фахівців з досвідом менш як три роки, таких 49%. ІТ-спеціалісти з досвідом більш як п’ять років, впевненіші у своєму робочому місці, проте і серед них 38% хвилюються через можливу втрату роботи.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми