Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Якою буде середня пенсія наступного року

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: пенсія, стаж

    В Україні громадянин може вийти на пенсію після того, як йому виповнилося 60 років.

    3541_630_360_1611754369-9.jpg (87.52 Kb)

    Сьогодні у більшості випадків (крім визначених законодавством винятків) право на це мають люди, чий страховий стаж є більшим за 30 років, повідомило Міністерство соціальної політики.

    "Страховий стаж" - це не той період, упродовж якого людина фактично працювала, а той, протягом якого роботодавець сплачував за неї до Пенсійного фонду.

    Значення має і сума відрахувань.

    Періоди трудової діяльності (робота, військова служба), набуті до 1 січня 2004 року, також зараховують до страхового стажу.

    Відповідно до закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" тривалість страхового стажу, що дає право призначити пенсію за віком у 2024 році, становить:

    після досягнення віку 60 років - не менше 31 року;

    після досягнення 63 років - не менше 21-го;

    після досягнення 65-и - не менше 15 років.

    Якщо ж у людини менше 15 років стажу, у віці 65 років вона може отримати державну соціальну допомогу замість пенсійних виплат. Звернутися із цим питанням можна до управління соціального захисту населення, повідомили у Пенсійному фонді.

    До 2028 року страховий стаж, необхідний для призначення пенсії, щорічно змінюватиметься.

    Щоб вийти на пенсію у 60 років у 2028 році потрібно буде мати не менше, ніж 35 років стажу.

    Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що у 2024 році середню пенсію підвищать до шести тисяч гривень. Проіндексують усі пенсії.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми