Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Які проблеми чекають українців на ринку праці у Латвії

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ринок праці, Латвія

    Майже 9 тисяч цивільних українців у Латвії працюють або мають власне підприємство. Це менше половини від загальної кількості працюючих українців у Латвії, повідомляє lsm.lv.

    7216_1464708.jpg (68.72 Kb)

    За даними Мінекономіки, близько 24 тисяч українців, які зараз проживають у Латвії, є працездатними. Водночас поточні дані Служби державних доходів (VID) свідчать, що кількість працюючих українців становить лише близько 8400 осіб. Це все одно майже на тисячу більше, ніж торік.

    Як зазначають фахівці, українці досить активні на ринку праці, але головними перешкодами є доступ до мовної підготовки, можливості перекваліфікації, а також пропозиції роботи без контракту.

    Де найчастіше знаходять роботу.

    Згідно з даними VID, українці в Латвії працюють у таких сферах, як громадське харчування, роздрібна торгівля, вантажні перевезення, гостинність, лікарняна робота, а також будівництво.

    Найбільш затребувані спеціальності: підсобний робітник, кухар або помічник, касир і двірник.

    У свою чергу близько 470 українців зареєстрували минулого року свою економічну діяльність у Латвії, переважно у сфері краси та у сфері поштово-кур'єрської діяльності.

    Проблеми при працевлаштуванні

    Зараз найбільше українців — близько 20 тисяч — проживає в Ризі.

    Керівник Ризького центру підтримки громадян України Петеріс Грубе зазначив, що загалом на 24 біржах праці в Центрі близько 100 компаній пропонують 4700 вакансій. Водночас Грубе зазначив, що українці, які самі шукали роботу, часто стикаються з проблемами на ринку праці.

    «Їхні виклики полягають у тому, що ми маємо інше розуміння Європи та всього іншого, і Україна все ще живе трохи в минулому, тому що вони починають працювати з досить великою впевненістю, не влаштовуючись на роботу через контракти.

    Дуже часто виникає проблема, що працівнику не виплачено заробітну плату, але працівник не уклав трудового договору, тому тут мало чим можна зарадити і допомогти. У результаті проводиться роз’яснювальна робота, де ми пояснюємо, що тут все набагато суворіше, а інколи і вчимо людей захищати себе", — зазначив Грубе.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми