В Україні помітно зросла конкуренція на ринку праці – у січні-2024 цей показник виявився на 42% вищим, ніж у грудні-2023. При цьому найскладніше влаштуватися на віддалену роботу в IT, а найлегше знайти місце представникам робітничих професій та медикам.
Про це свідчать результати дослідження великого кадрового порталу. Аналітики зазначають, що значне зростання конкуренції пов'язане зі збільшенням кількості резюме на 24%. Крім того, українці активно шукають дистанційну роботу – конкуренція за такі вакансії вп'ятеро перевищує середній показник.
Найбільш конкурентними в січні залишалися посади в ІТ та споріднених сферах. Йдеться про такі вакансії:
Front-end розробник;
верстальник;
вебдизайнер;
тестувальник;
Android-програміст;
відеомонтажер;
Python-програміст;
програміст Java.
А ось найпростіше потрапити на посаду було фахівцям робітничих професій та медикам. Вакансії із найнижчою конкуренцією такі:
машиніст тепловоза;
упорядник поїздів;
фахівець із каменеобробки;
гірник;
онкохірург;
ендокринолог;
оториноларинголог;
гастроентеролог;
гірудотерапевт.
При цьому найчастіше роботодавці шукали представників інших професій. Так, найбільше вакансій було розміщено для таких професій:
домогосподарка;
рієлтор;
поліцейський;
оператор контакт-центру;
менеджер з розвитку та менеджер з продажу;
менеджер по роботі з клієнтами;
вчитель англійської;
продавець-консультант та промоутер.
Загалом, за даними Національного банку, найближчим часом на українському ринку праці не очікується як різкого зростання вакансій в основних секторах економіки, так і сплеску звільнень. Однак, компанії, які мають намір змінювати кількість співробітників, все-таки є. І звільняти працівників збираються набагато частіше, ніж наймати нових.