Робота. Зарплата. Пенсії, Банки. Кредити. Депозити Автор: RomanK Друкувати

Праця і зарплата: прогноз НБУ

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: робота, зарплата, прогноз, НБУ

  Бізнес активніше шукає нових працівників, ніж рік тому. Кількість вакансій зростає, а деякі компанії очікують розширення кадрового штату в найближчому майбутньому.

  7216_1464708.jpg (68.72 Kb)

  Про це повідомляє Національний банк України.

  Проблема з пошуком кваліфікованих кадрів

  У Нацбанку зазначають, що підприємствам часто не вдається знайти фахівців з необхідними навичками через структурні перекоси на ринку праці.

  Ще до повномасштабної війни підприємства стикалися з проблемою пошуку кваліфікованих кадрів, а мобілізація та значна міграція ще більше ускладнили цей процес. У результаті безробіття скорочується, але дуже повільно.
  Компанії підвищують зарплати
  Зростання конкуренції за кваліфікованих працівників підштовхує підприємства до поступового підвищення заробітних плат.
  Багато компаній проводять не тільки номінальне підвищення оплати праці, але й реальне — тобто вище рівня інфляції.
  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  Середній рівень зарплат у вакансіях у лютому: що пропонують роботодавці
  За оцінками НБУ, у минулому році реальні зарплати в Україні в середньому зросли на 3,5%.
  НБУ прогнозує подальше зниження безробіття та зростання зарплат.

  Попит на кваліфікованих працівників лише збільшуватиметься, особливо в разі поліпшення безпекової ситуації наступного року.
  «Відбудова країни потребуватиме нових робочих рук, тому компанії активно конкуруватимуть за робітників, у тому числі як за захисників, які повернуться з фронту, так і за мігрантів. Ця конкуренція, зі свого боку, й надалі стимулюватиме зростання реальних зарплат», — додали в Нацбанку.
  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  В Україні стали рідше платити зарплати в «конверті»
  Нагадаємо, протягом 2023 року у країні зареєстровано 483,2 тис. безробітних, що на 45,6% менше, ніж роком раніше. Станом на 1 лютого 2024 року статус безробітного мали 101,4 тис. українців. Серед них чоловіки становили 24,9 тис. осіб (або 24%), жінки — 76,5 тис. осіб (або 76%).
  За даними Work.ua, від початку повномасштабного вторгнення майже рік середня зарплата в Україні не змінювалася і становила 15 000 грн. Лише в січні 2023 року цей показник почав зростати. За останні 2 роки середня зарплата збільшилася на 30%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Зустрічайте нову легенду - Lexus GX 2024 Зустрічайте нову легенду - Lexus GX 2024
З початком 2020-х років індустрія автомобілебудування переживає шалений період інновацій та електрифікації. У світі, де більше уваги приділяється смар...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми