Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Кому з українців підвищать пенсію на 1000 грн

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсії, перерахунок

  В Україні з 1 березня перерахували виплати практично всім пенсіонерам. На 500 грн більше пенсії отримають ті, у кого зараз виплати у розмірі 6250 грн.

  6474_98798.jpg (69.04 Kb)

  Про це йдеться у матеріалі. З 1 березня надбавку до пенсії отримають 10 млн пенсіонерів (усього в країні 10,5 млн пенсіонерів). Її розмір становитиме від 100 до 1500 грн. На 100 грн переважно підвищать мінімальні виплати, тоді як пенсію півтори тисячі вищу отримають ті, хто мав високу зарплату.

  Розмір надбавки розрахував Мінсоц за формулою: половину інфляції за минулий рік додали до половини середнього за три роки зростання зарплат. За законом уряд мав право підвищити пенсії і значно більше, за формулою рахується всього мінімальний розмір. Однак під час дії воєнного стану також є право взагалі не проводити індексацію. Тож і таке підвищення – вже хороша новина.

  Заступниця міністра соцполітики Дарина Марчак у коментарі OBOZ.UA пояснила: раніше (використовуючи дані літа 2023-го) озвучували прогноз індексації пенсії в розмірі 13%. Тоді така оцінка базувалась на прогнозах Мінекономіки щодо темпів зростання зарплат та інфляції. Однак інфляція минулого року була на достатньо високому рівні (5,1%), також за три останні роки незначно зросла і зарплата. Саме тому індексація буде всього на 8%.

  У результаті перерахунку підвищувати будуть той розмір пенсії, що розраховано за формулою. Проте встановлення ліміту (найменшого розміру підвищення) в 100 грн доплати можуть отримати ті українці, що мають невеликий розрахунковий розмір виплати.

  Середній розмір підвищення, за розрахунками Мінсоцу, становитиме 322 грн. На 200 грн підвищення пенсії отримають ті українці, які зараз отримують розрахунковий розмір виплати в розмірі 2500 грн. На 300 грн пенсії підвищать тим, хто зараз отримує виплату за формулою в розмірі 3750 грн. На 400 грн надбавку до пенсії зможуть отримувати ті, хто отримує 5000 грн. На 500 грн пенсії отримають ті, в кого зараз виплати в розмірі 6250 грн. При цьому велике підвищення пенсій у розмірі 1000 грн доступне тільки для тих, в кого розрахунковий розмір пенсії становить не менш ніж 12 500 грн. А це абсолютна меншість українців на заслуженому відпочинку.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми