Робота. Зарплата. Пенсії, Податки та законодавство, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні збільшать перелік причин для звільнення працівників

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: тривалість відпустки, причини звільнення

    В Україні хочуть збільшити перелік причин для звільнення працівників. Крім того, тривалість відпустки можуть змінити: з 24 до 28 днів. Відповідні пропозиції передбачено у проєкті Трудового кодексу, розробленого Міненерго.

    0884_working_book_ukraine.jpg (.52 Kb)

    Про це йдеться у матеріалі. Серед причин звільнення – мобілізація, поява у нетверезому стані, цькування на робочому місці, прогули тощо. У новому проєкті пропонують дати роботодавцю можливість звільняти працівника фактично без причини. Тобто звільняти співробітника можна буде "через економічний, технологічний, структурний чи аналогічний характер". Умова: співробітнику потрібно буде повідомити про звільнення за 2 місяці або виплатити йому компенсацію у подвійному розмірі заробітку за кожний день зменшення строку попередження. Тобто можна одразу виплатити 4 середні зарплати та звільнити за один день.

    Якщо ж робітника звільняють через бойові дії (наприклад, ракета влучила в приміщення, знищила обладнання тощо), попередити про звільнення потрібно за місяць.

    Що буде з відпусткою

    У межах розробленого нового Кодексу законів про працю відпустку збільшать з 24 до 28 днів. У новому законодавстві також буде запроваджено поняття домашньої роботи. Українці, які працюють вдома, отримають такі ж гарантії, буде встановлена також тривалість робочого дня.

    Трудова книжка стане необов'язковою, роботодавця звільнять від необхідності її зберігати та заповнювати. Важливе нововведення: у законі буде вказано ознаки трудових відносин. Якщо у відносинах між роботодавцем та співробітником є хоча б три із зазначених ознак, вважається, що між ними є трудові відносини.

    Йдеться про такі ознаки:

    людина особисто виконує роботу;
    робота виконується під контролем роботодавця;
    не встановлено конкретного обсягу робіт, а робота є постійною;
    людина дотримується правил внутрішнього трудового порядку;
    робітнику надають засоби виробництва (обладнання, інструменти тощо);
    систематична виплата заробітної плати;
    встановлений робочий графік;
    відшкодування витрат, пов'язаних із виконанням роботи.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми