Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Пенсійна реформа: які зміни чекають на українців

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсійна реформа

    Мінсоц готує пенсійну реформу, що передбачає не просто нові правила індексації, але й зміну правил розрахунку всіх майбутніх виплат. Пенсію планують розділити на дві складові: базову та індивідуальну. Остання рахуватиметься у балах, залежно від стажу та розміру зарплати. Так урядовці планують прибрати залежність від середньої по країні зарплати, через що пенсії постійно застарівають.

    3821_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

    Про те, якою буде реформа і як вона змінить правила для всіх, читайте в матеріалі.

    Міністерство соцполітики готує масштабну реформу: ось її загальні риси

    Українці вже незабаром виходитимуть на пенсію за новими правилами. Реформу розробляють уже не перший місяць, проте остаточних розрахунків та пропозицій ще немає. Як розповіла в інтерв'ю OBOZ.UA заступниця міністра соцполітики Дарина Марчак, щойно всередині відомства узгодять деталі, їх презентують для обговорення. Проте деякі принципи все ж таки вдалося з'ясувати.

    Реформа має змінити формулу розрахунку пенсії, а також правила індексації. Зміни можуть вирішити низку проблем. Серед них: різні права для пенсіонерів, залежно від року виходу на пенсію. Нині формула розрахунку прописана так, що навіть за п'ять років виплати застарівають. При тому в результаті індексацій розрахункова пенсія не підвищується до достатнього рівня. Для розуміння розрахуємо пенсію для двох чоловіків з однаковими пенсійними правами. Обидва працювали 35 років і мали середню заробітну плату.

    перший вийшов на пенсію у 2020-му. Його пенсія за формулою склала 2683 грн;
    другий вийшов на пенсію 2024-го. Його пенсія за формулою – 4741 грн.
    Тобто у двох пенсіонерів, які мають однакові права, працювали по 35 років та отримували середню зарплату, – настільки різні розрахункові пенсії. Причина у формулі: cередню зарплату за три роки множать на 1%, на стаж у роках і на співвідношення власної зарплати до середньої. Наприклад, якщо ви цього року виходите на пенсію, маєте середню зарплату і 31 рік стажу, то вашу виплату порахують так: 13 547 (середня зарплата за три роки) × 1% × 1 (співвідношення вашої зарплати до середньої) × 31 (стаж). Тобто пенсія складе 4199,57 грн.

    У 2020-му середня зарплата за три попередні роки становила 7668 грн, а зараз (за останні три роки) – 13 547 грн. Це призводить до значної різниці між пенсіями. Ба більше, індексацію проводять тільки після того, як з моменту призначення пенсії минає три роки. Однак за період без підвищення пенсія настільки застаріває, що надалі індексація вже не допомагає "вирівняти" виплати.

    Наприклад, у 2024-му розрахунковий розмір пенсії у 2683 грн збільшать всього на 214,6 грн (8%). А от пенсію в 4741 грн (призначена в цьому році) не будуть індексувати наступні три роки. Як результат, уже за кілька років вона також буде застарілою – і індексація не допоможе.

    Як саме збільшуватимуть такі пенсії, Мінсоц не повідомляє. Проте раніше у відомстві говорили, що введуть бальну систему, яка допоможе оцінити заробітну плату. Марчак в інтерв'ю OBOZ.UA розповіла, що при розробці нововведень вивчали досвід європейських країн, зокрема Литви.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми