Робота. Зарплата. Пенсії, Тарифи. Ціни. Штрафи, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Для роботодавців зросли штрафи за незадекларовану працю

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: штрафи, роботодавці

  Згідно з українським законодавством, роботодавці повинні укладати трудові договори з працівниками та сплачувати за кожного з них податки. Якщо цього не притримуватися, можуть нарахувати штраф за незадекларовану працю, який у 2024 році зріс.

  3821_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

  Про це повідомляє Головне управління Пенсійного фонду України у Луганській області.

  Як та чому збільшилася сума штрафу

  В Україні зросли мінімальна заробітна плата і прожитковий мінімум. Це спричинило підвищення інших виплат і показників, включно зі штрафами. Щоб розрахувати точну суму покарання, беруть мінімальну зарплату. Цього року її підвищення відбудеться в два етапи, тому розміри штрафів збільшаться.

  За кожного працівника без трудового договору роботодавець повинен буде заплатити у 10 кратному розмірі «мінімалки». Тобто, з 1 січня це 71 тисяча гривень, а вже у квітні сума штрафу збільшиться до 80 тис. гривень. Для ФОП-ів, які є платниками єдиного податку І-ІІІ груп, застосовується попередження.

  За що саме роботодавцю можуть виписати штрафи:

  за працівника без трудового договору;
  оформлення працівника на неповний робочий час або за нефіксованим графіком (вказаному в договорі), який виконує роботу протягом всього робочого дня;
  виплата зарплати без сплати податків та єдиного соціального внеску.

  У ПФУ також нагадали, що юридичні та фізичні особи — підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі вчинення порушень законодавства про працю, що передбачено ст. 265 КЗпП.

  Нагадаємо, член Ради Національного банку України Василь Фурман повідомив, що українці, які отримують зарплату «в конвертах», у майбутньому можуть зіштовхнутися з певними ризиками, зокрема мізерною пенсією.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Як працює реклама у Telegram? Як працює реклама у Telegram?
Реклама у Telegram стає дедалі популярнішою завдяки унікальним можливостям платформи. Ось ключові аспекти роботи реклами в цьому месенджері.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми