Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Бізнес запустив процес підвищення зарплати своїх працівників

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: роботодавці, підвищення зарплати

    Роботодавці підвищать своїм працівникам зарплати – причому не лише номінально, а й реально. Тобто, купівельна спроможність українців зросте. Причина – зростання конкуренції серед роботодавців за кваліфікованих спеціалістів.

    3821_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

    Про це повідомили у Національному банку. Там зазначили: бізнес уже запустив процес підвищення оплати праці своїх співробітників. Зокрема, минулого року реальні зарплати в Україні в середньому зросли на 3,5%.

    При цьому наголошується: процес підвищення оплати праці продовжиться і надалі. А разом з ним скорочуватиметься і безробіття.

    "Кількість вакансій зростає. Однак підприємствам часто не вдається знайти фахівців з необхідними навичками через структурні перекоси на ринку праці. Ще до повномасштабної війни підприємства стикалися з проблемою пошуку кваліфікованих кадрів, а мобілізація та значна міграція ще більше ускладнили цей процес. У результаті безробіття скорочується, але дуже повільно", – пояснили в НБУ.

    Результатом цього, наголошується, стало збільшення попиту на кваліфікованих працівників. І цей попит лише збільшуватиметься.

    "НБУ прогнозує подальше зниження безробіття та зростання зарплат. Попит на кваліфікованих працівників лише збільшуватиметься", – констатували в Національному банку.

    Хто отримує найбільше

    Загалом же за 2023 рік середня зарплата в Україні склала 17 442 грн, що на 2 595 грн (або 17,5%) вище, ніж у 2022-му. Найбільше ж торік отримували фахівці сфери "інформація та телекомунікації" – в середньому 37 946 грн.

    За даними Держстату, до топу найприбутковіших галузей також увійшли:

    фінансова та страхова діяльність – середні 34 393 грн;
    авіаційний транспорт – 31 391 грн;
    професійна, наукова й технічна діяльність – 23 413 грн;
    державне управління та оборона; обов'язкове соціальне страхування – 23 395 грн.
    Найнижчі зарплати зафіксовано у сфері функціонування бібліотек, архівів, музеїв та інших закладів культури – у середньому 10 990 грн. А також:

    діяльність у сфері творчості, мистецтва та розваг – 11 345 грн;
    поштова та кур'єрська діяльність – 11 830 грн;
    тимчасове розміщення та організація харчування – 12 300 грн;
    освіта – 12 439 грн.
    Зі свого боку, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу") зазначив: дані Держстату зафіксували лише номінальні зарплати – тобто кількість грошей, виражену в цифрах. Реальні ж зарплати (з урахуванням інфляції) набагато нижчі.

    "У реальному вимірі середня зарплата за 2023 рік залишається на 8,3% меншою, ніж до повномасштабної війни у 2021 році. У доларовому еквіваленті (за офіційним середнім курсом) середня зарплата була на 7,1% меншою (514 дол. і 477 дол. відповідно у 2021 і 2023 рр.)", – розповів нардеп.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми