Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Бізнес запустив процес підвищення зарплати своїх працівників

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: роботодавці, підвищення зарплати

    Роботодавці підвищать своїм працівникам зарплати – причому не лише номінально, а й реально. Тобто, купівельна спроможність українців зросте. Причина – зростання конкуренції серед роботодавців за кваліфікованих спеціалістів.

    3821_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

    Про це повідомили у Національному банку. Там зазначили: бізнес уже запустив процес підвищення оплати праці своїх співробітників. Зокрема, минулого року реальні зарплати в Україні в середньому зросли на 3,5%.

    При цьому наголошується: процес підвищення оплати праці продовжиться і надалі. А разом з ним скорочуватиметься і безробіття.

    "Кількість вакансій зростає. Однак підприємствам часто не вдається знайти фахівців з необхідними навичками через структурні перекоси на ринку праці. Ще до повномасштабної війни підприємства стикалися з проблемою пошуку кваліфікованих кадрів, а мобілізація та значна міграція ще більше ускладнили цей процес. У результаті безробіття скорочується, але дуже повільно", – пояснили в НБУ.

    Результатом цього, наголошується, стало збільшення попиту на кваліфікованих працівників. І цей попит лише збільшуватиметься.

    "НБУ прогнозує подальше зниження безробіття та зростання зарплат. Попит на кваліфікованих працівників лише збільшуватиметься", – констатували в Національному банку.

    Хто отримує найбільше

    Загалом же за 2023 рік середня зарплата в Україні склала 17 442 грн, що на 2 595 грн (або 17,5%) вище, ніж у 2022-му. Найбільше ж торік отримували фахівці сфери "інформація та телекомунікації" – в середньому 37 946 грн.

    За даними Держстату, до топу найприбутковіших галузей також увійшли:

    фінансова та страхова діяльність – середні 34 393 грн;
    авіаційний транспорт – 31 391 грн;
    професійна, наукова й технічна діяльність – 23 413 грн;
    державне управління та оборона; обов'язкове соціальне страхування – 23 395 грн.
    Найнижчі зарплати зафіксовано у сфері функціонування бібліотек, архівів, музеїв та інших закладів культури – у середньому 10 990 грн. А також:

    діяльність у сфері творчості, мистецтва та розваг – 11 345 грн;
    поштова та кур'єрська діяльність – 11 830 грн;
    тимчасове розміщення та організація харчування – 12 300 грн;
    освіта – 12 439 грн.
    Зі свого боку, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу") зазначив: дані Держстату зафіксували лише номінальні зарплати – тобто кількість грошей, виражену в цифрах. Реальні ж зарплати (з урахуванням інфляції) набагато нижчі.

    "У реальному вимірі середня зарплата за 2023 рік залишається на 8,3% меншою, ніж до повномасштабної війни у 2021 році. У доларовому еквіваленті (за офіційним середнім курсом) середня зарплата була на 7,1% меншою (514 дол. і 477 дол. відповідно у 2021 і 2023 рр.)", – розповів нардеп.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми