Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Український бізнес відчуває гострий дефіцит робочої сили

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: бізнес, проблеми

    В Україні рівень реального безробіття складає значні 19%. При цьому бізнес відчуває проблеми з набором персоналу навіть на хорошу зарплату. Причина цього криється в негативних структурних змінах в економіці. Зокрема, міграції населення, яка – як зовнішня, так і внутрішня – охоплює близько 10 млн українців.

    0884_working_book_ukraine.jpg (.52 Kb)

    Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу"). Він зазначив: проблема в тому, що працездатні українці, що виїхали з країни, є кваліфікованими кадрами. Які працюють у таких важливих сферах як:

    освіта;
    інженерія;
    наука та технології;
    фінанси;
    продажі тощо.
    Водночас, зазначається, "серед внутрішніх мігрантів (ВПО) кожен другий минулого року був безробітним".

    Крім того, підкреслив нардеп, на рівень зайнятості впливають інші структурні проблеми. Зокрема:

    Руйнування, втрата контролю над частиною територій та підприємствами ними.
    "Тільки на двох зруйнованих меткомбінатах у Маріуполі працювало близько 35 тис. робітників, більша частина з яких металурги і суміжні спеціальності. З іншого боку маємо сотні кейсів релокованих підприємств, перевезенням яких займався разом із Мінекономіки на початку війни, і там також, знаю, стикаються із проблемами пошуку персоналу", – зазначив нардеп.

    Мобілізація.
    Цей процес, за словами Гетманцева, має як прямий вплив через вступ працевлаштованих до економіки в армію, "так і непрямий – через ухиляння легальній зайнятості".

    Крім того, наголосив нардеп, нерівномірна й економічна активність у країні. Зокрема, у прифронтових областях, малих містах, сільській місцевості "роботу знайти об'єктивно складніше".

    "Найти кваліфікованого фахівця на пристойну зарплату стає дедалі важче. При цьому реальне безробіття, за оцінками НБУ, складає 19%. Це насамперед структурна проблема, з якою стикається ринок праці. Велика частка структурного безробіття, як і складнощі з пошуком персоналу – це про негативні структурні зміни в економіці", – резюмував Гетманцев.

    Вихід є

    Водночас, наголосив він, вихід із ситуації є. Хоча, визнав нардеп, він не про короткострокову перспективу.

    "Системно подолати ці диспропорції можна тільки за умови повномасштабного відновлення, повернення принаймні частини зовнішніх мігрантів, залучення трудових мігрантів з інших країн з нижчим рівнем доходів і демобілізації частини військових", – пояснив Гетманцев.

    При цьому він наголосив: Україні вже зараз потрібно потрібно посилювати роботу за низкою напрямків. Зокрема:

    перекваліфікації;
    перенавчання;
    надання грантів на власну справу;
    надання стимулів для працевлаштування ВПО;
    поверненню до активності економічної діяльності пенсіонерів, ветеранів, жінок, які займаються домашнім господарством тощо.
    Роботодавці не хочуть платити українцям високі зарплати

    Водночас, за даними дослідження іншого кадрового порталу, українці незадоволені зарплатами, які їм пропонують роботодавці, – про це заявив 41% учасників опитування. Невідповідність цих сум бажаному рівню оплати праці є основною проблемою, з якою люди стикаються під час пошуку роботи.

    Ба більше, більшість українців не згодні пом'якшувати свої зарплатні вимоги, навіть якщо виникнуть труднощі з пошуком нової роботи. Про це заявили 62% учасників дослідження.

    Водночас 15% респондентів готові знизити свої очікування лише на 5%. Кожен десятий претендент – на 6-15%. А тих, хто готовий поступитися на 16-25% зарплати, лише 5%.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми