В Україні згідно з проєктом Кодексу законів про працю тривалість відпустки планують збільшити з 24 до 28 днів. Проєкт розробило Міністерство економіки, він знаходиться на етапі обговорення.
Про це йдеться в матеріалі. Так, крім основної відпустки також передбачені:
щорічні додаткові оплачувані відпустки, передбачені законом;
відпустки у зв’язку з навчанням (стаття 97 цього Кодексу);
соціальні відпустки:
відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами (стаття 98 цього Кодексу);
відпустка для догляду за дитиною (стаття 99 цього Кодексу);
відпустка працівникам, які усиновили дитину (дітей) (стаття 100 цього Кодексу);
відпустка при народженні дитини (стаття 101 цього Кодексу);
відпустка працівникам, які мають дітей, повнолітніх сина або дочку з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи (стаття 102 цього Кодексу);
відпустки без збереження заробітної плати (стаття 105 цього Кодексу).
Також передбачено реформування порядку і умов надання соціальних відпусток, з урахуванням принципу гендерної недискримінації. Впровадження нових підходів до врегулювання індивідуальних трудових спорів, зокрема на основі процедур медіації поширення норм колективних договорів та угод.
Які відпустки в ЄС
Як стверджує Euronews із посилання на Європейську службу зайнятості (EURES), 20 днів мінімального щорічного оплачуваного відпочинку мають вісімнадцять країн ЄС, максимальна тривалість відпустки – 25 днів лише у 5 країн.
Австрія, Франція, Люксембург, Швеція та Данія входять у п'ятірку найкращих за тривалістю відпустки країн. Утім, роботодавці мають змогу збільшити кількість днів відпустки, здебільшого через вислугу років, типу контракту та професії.