Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Які помилки у трудовій книжці можуть позбавити пенсії

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсія, стаж, трудова книжка, помилки

  Інколи через помилки українці можуть втратити частину стажу та лишитись без пенсії. Важливо звертати увагу на заповнені дані у трудовій книжці не тільки під час отримання пенсії, а й одразу, як влаштовуєтесь на роботу

  0884_working_book_ukraine.jpg (.52 Kb)

  Про це розповіли в Пенсійному фонді України. Так, перераховано найпоширеніші помилки, що можуть виникнути при оформленні трудової книжки:

  дата, назва посади, назва організації або підприємства, номер та дата наказу, підпис керівника та його прізвище (ПІБ), печатка повинні бути відображені при прийнятті на роботу;
  зміни у назві підприємства чи його реорганізація повинні бути також зафіксовані;
  записи в трудовій книжці не повинні бути виконані "іншим чорнилом" після попередніх записів про прийняття чи звільнення. Помилки мають бути виправлені окремим записом, який повинен бути завірений відповідно до вимог.

  Тільки роботодавці можуть вносити зміни у трудову книжку, якщо вони є винуватцями неточностей. Зокрема, при зміні прізвища важливо вказати відповідний документ та дату його видання.

  З 2021 року в Україні запроваджено електронну трудову книжку. Роботодавці надсилають до Пенсійного фонду скановані копії трудових книжок своїх працівників для забезпечення повної інформації щодо стажу.

  Також ПФУ підкреслює, що рішення щодо нарахування стажу на підставі паперових або електронних документів приймається посадовою особою, а не автоматичною системою.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Як працює реклама у Telegram? Як працює реклама у Telegram?
Реклама у Telegram стає дедалі популярнішою завдяки унікальним можливостям платформи. Ось ключові аспекти роботи реклами в цьому месенджері.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми