Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Український бізнес відчуває гостру потребу у працівниках

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: ринок праці

    Ситуація на українському ринку праці поступово стабілізувалася.

    1697_1464708.jpg (68.72 Kb)

    Бізнес відчуває потребу в працівниках, сказала директорка Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк, передає "Інтерфакс-Україна".

    "Починаючи з 2023 року ситуація на ринку праці поступово стабілізувалася і бізнес наразі відчуває потребу в працівниках, що фіксують і сайти з пошуку роботи, і ми в Державній службі зайнятості. Нині кількість актуальних вакансій ресурсу Служби щоденно становить майже 50 тисяч одиниць, що майже вдвічі більше, ніж торік", - розповіла вона.

    Схожу тенденцію фіксують і на Єдиному порталі вакансій, де об'єднані пропозиції Служби зайнятості, Work.ua, robota.ua, novarobota.ua, PidBir, grc.ua та ua.jooble.org.

    Середня заробітна плата вакансій Єдиного порталу становить 19 тис. грн. Однак є пропозиції для швачок із зарплатою 45 тис. грн, або для водіїв - 50 тис. грн.

    "Якщо наприкінці минулого року там було 200 тисяч пропозицій роботи, то на сьогодні це майже 230 тисяч вакансій", - додала Жовтяк.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Десяток вакансій на ринку праці: яку роботу пропонують і скільки платять

    Багато вакансій для продавців, водіїв, бухгалтерів, кухарів, вантажників, лікарів, швачок, вчителів, електриків, вихователів, фармацевтів, автослюсарів, токарів та психологів.

    "Цих вакансій завжди було багато. Також є запит на будівельників, і він зростатиме. І тут питання в тому, що на сьогодні ми не маємо такої кількості чоловіків на обліку, яка необхідна в будівельній галузі. Тобто наразі відчуватиметься справді нестача кадрів у цій сфері", - зазначила директорка Державного центру зайнятості.

    Найбільше до служби звертаються колишні працівники сфери торгівлі, на другому місці люди, які працювали в державному управлінні, а далі йде сільське господарство та переробна промисловість.

    "До 2022 року на ринку праці була недостатня кількість робочих місць, проте сьогодні основними проблемами є професійно-кваліфікаційний дисбаланс, брак кваліфікованих кадрів. У розрізі регіонів ситуація ще більш загрозлива. Адже велика кількість людей виїхала за кордон, багато внутрішньо переміщених громадян, мобілізація", - вказала вона.

    Найбільше вакансій у Дніпропетровській, Київській, Харківській, Львівській областях та місті Києві.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми