Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Скільки українців в Польщі на нелегальних роботах

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: Польща, робота, біженці

  У Польщі майже 5 тисяч українців працюють нелегально. За даними Національної інспекції праці (PIP), у 2023 році їх кількість значно зросла.

  9930_71937.jpg (181.83 Kb)

  Найбільше випадків нелегального працевлаштування виявлено в будівельній галузі, повідомляє Міграційна платформа EWL. У 2023 році інспектори здійснили 9,1 тис. перевірок легальності працевлаштування іноземців. Також провели 39,4 тис. перевірок законності доручення роботи. Найбільше стосувалося громадян України – 29,6 тис.

  Під час перевірок на нелегальних роботах торік виявили 4747 громадян України (у 2022 році було 3948 громадян України). Кожен четвертий нелегально працевлаштований українець працював на будівництві. Також багато громадян України виконували роботу незаконно у сфері адміністративних послуг, через агентства тимчасової зайнятості, у промисловій переробці та в галузі харчування.

  Під час перевірок найчастіше виявляли такі порушення: відсутність необхідного дозволу на працевлаштування, виконання роботи на іншій посаді чи на умовах, відмінних від зазначених у дозволі на роботу, неукладення обов’язкових трудових або цивільно-правових договорів.

  Також в інспекції повідомили, що у 2023 році отримали 2,6 тис. скарг від громадян України. Це майже вдвічі більше, ніж у 2022 році. Найчастіше вони стосувалися невиплати заробітної плати або невиплати мінімальної погодинної ставки за цивільно-правовими договорами. Громадяни України також повідомляли про відсутність необхідного трудового договору.

  Для українців спрощено доступ до ринку праці в Польщі. Достатньо оформити статус тимчасового захисту та обов’язково укласти трудовий договір перед тим, як розпочати роботу з перевіреним роботодавцем.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми