Сучасному поколінню українських громадян у старості доведеться довше працювати, залишатися активнішими й забезпечувати себе своєю працею протягом тривалішого періоду життя.
Про це заявила міністр соціальної політики України Оксана Жолнович під час форуму «Демографічне майбутнє України: Стратегія стійкості та відновлення».
За її словами, нині кількість працюючих і пенсіонерів вже складає 1 до 1.
«Нам вже необхідно думати сьогодні про те, що таке громадське здоров’я, потрібно створювати максимально інклюзивне середовище, щоб зберігати нашу активність й так само дуже серйозно працювати над постійним розвитком наших людей впродовж життя. Тобто над культурою сталого розвитку», — сказала Жолнович.
Вона зазначає, для того, щоб збільшити принаймні до 40% заміщення заробітку пенсією для пенсіонерів вже сьогодні потрібно ще приблизно 6 мільйонів працюючого населення.
Однак цього не вдасться забезпечити народженням нових громадян.
«У цьому контексті особливого значення набуває питання, як повернути людей з-за кордону. Мова йде не лише про наших мігрантів, які рятуються від війни, мова також йде про українців в багатьох поколіннях, мова також йде про тих, які вирішили виїхати набагато раніше, мова також йде про активних іноземців, яким тісно в їхніх країнах і які готові будуть обрати нашу державу для свого розвитку та свого дому», — заявила міністр.
Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд прогнозує, що у 2024 році почнуть повертатися українські біженці. Проте повернення буде повільним.
Згідно з розрахунками МВФ, до 2028 року в Україні проживатиме 36 млн осіб.