Робота. Зарплата. Пенсії, Податки та законодавство, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Нардепи ввели нові підстави для звільнення з роботи

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: звільнення працівника

    В Україні згідно із законопроектом №7731 (документ знаходиться на підписі у президента) можуть з'явитися нові причини для звільнення. Йдеться про ті випадки, коли у внутрішні правила підприємства внесуть норму про необхідність повідомляти про зв'язки на окупованих територіях або в РФ, проте співробітник про такий зв'язок не повідомлять.

    1697_1464708.jpg (68.72 Kb)

    Про це йдеться у матеріалі. У своїх внутрішніх правилах підприємства мають право прописати обов'язок для співробітників "надавати інформацію щодо наявних у них зв’язків з фізичними особами, місце постійного проживання (перебування, реєстрації) яких знаходиться на території держави-агресора або тимчасово окупованій території України". Якщо є зв'зяки з тими, хто живе на окупованій території і ви про це не повідомили роботодавця, з точки зору нового закону це може бути підставою для звільнення.

    Авторка законопроєкту, народна депутатка Галина Третьякова надати свої коментарі щодо нього відмовилась. Представник профспілок, які брали участь в обговоренні документу, заступник голови ФПУ Олександр Шубін розповідає: це скоріше "рамкова норма". Виконати цю норму закону так, як вона прописана, вкрай складно.

    Як з точки зору закону має діяти нова норма:

    у внутрішні правила мають внести норму щодо необхідності повідомляти про зв'язки з тими, хто знаходиться на окупованій території чи в РФ;
    колектив має підтримати нові правила;
    в правилах має бути прописано, яка інформація, яким чином і як часто має вказуватися співробітниками;
    співробітник може бути звільнений за порушення цих норм.

    "Для того, аби цю норму можна було використати в будь-якому варіанті, цей обов'язок має зв'язитись у правилах внутрішньго розпорядку. І навіть після набуття чинності законом, поки зі згодою колективу не буде включений такий пункт в правила, людям нічого не загрожує. Обов'язку включати такий пункт навіть для стратегічних підприємств поки немає. Його можуть включити, а можуть і не включити", – каже Шубін.

    Є ще багато питань, на які авторка законопроєкту відповідати відмовилась. Наприклад, не зрозуміло, що можна вважати "зв'язком". Якщо на окупованій території залишились родичі, однокласники, колишні колеги – чи це можна вважати зв'язком?

    У законі немає тлумачення поняття "зв'язок". Головне ж – якщо працівник на питання, чи має він "зв'язки" на окупованих територіях чи в РФ, відповість: "мені про це не відомо", профспілки будуть вважати, що тим самим працівник виконав норму закону та пункт внутрішніх правил. І навіть якщо виявиться, що у нього все ж таки є родичі, знайомі, колишні колеги на окупованих територіях, звільнити його через це буде неможиво. Адже роботодацю доведеться якимось чином доводити, що співробітник насправді знав про "зв'язки" і промовчав.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми