Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Достроковий вихід на пенсію багатодітних матерів

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: дострокова пенсія, жінки, чоловіки

  Багатодітні матері, які виховали п'ятьох або більше дітей до шестирічного віку, можуть отримати дострокову пенсію в 50 років за наявності 15 років страхового стажу. Батьки за тих же умов можуть претендувати на пенсію в 55 років з 20 роками стажу.

  6197_98798.jpg (69.04 Kb)

  Про це розповіли в одному з управлінь Пенсійного фонду України (ПФУ). Згідно з інформацією ПФУ, право на дострокову пенсію регулюється статтею 115 закону № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", який був ухвалений 9 липня 2003 року.

  Жінки, які народили та виховали до шестирічного віку п'ятьох або більше дітей, можуть отримати дострокову пенсію за віком за певних умов. А саме:

  вік матері повинен бути не менше 50 років;
  страховий стаж матері має становити щонайменше 15 років.
  Батьки також можуть претендувати на дострокову пенсію за віком, якщо вони виховували п'ятьох або більше дітей у випадку відсутності матері або за її вибором. Умови для отримання пенсії батьком дещо відрізняються:

  вік батька повинен бути не менше 55 років;
  страховий стаж батька має становити щонайменше 20 років.
  Врахування періодів догляду за дітьми у страховий стаж

  Важливим аспектом при нарахуванні страхового стажу є періоди догляду за дітьми. Для непрацюючих матерів час догляду за малими дітьми до досягнення ними трирічного віку включається до страхового стажу за умови надання свідоцтва про народження дитини.

  З 1 січня 2004 року ці періоди враховуються лише за умови, що мати або інша особа, яка доглядає за дитиною, отримує відповідну допомогу. З 1 січня 2005 року дані про догляд за дітьми включаються до реєстру застрахованих осіб Держреєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

  Документи, які необхідні для призначення дострокової пенсії

  Для призначення дострокової пенсії за віком необхідно надати певні документи. А саме:

  заяву про призначення пенсії;
  паспорт громадянина України;
  свідоцтво про шлюб (якщо було змінено прізвище);
  реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  трудову книжку або інші документи, що підтверджують страховий стаж;
  свідоцтво про народження дітей;
  паспорти дітей (за наявності).
  Надбавки для багатодітних батьків та матерів

  Згідно з законом України № 1767-III "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною", який був ухвалений 1 червня 2000 року, багатодітні матері, які виховали п'ятьох або більше дітей до шестирічного віку, мають право на надбавку до пенсії. Ця надбавка складає 35-40% від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, в залежності від кількості дітей.

  У випадку смерті матері або позбавлення її батьківських прав, право на отримання пенсії за особливі заслуги може бути передано батькові, який виховував дітей до шестирічного віку. Важливо своєчасно зібрати всі необхідні документи для оформлення пенсійних виплат.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії
Amouage – це розкішний парфумерний бренд, заснований в Омані у 1983 році. Його створення було ініційовано Її Високістю Султаною Кабусом бен Саїдом, ме...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми