Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Який мінімальний стаж для отримання пенсії в Україні

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: пенсія, стаж

  Мінімальний стаж для отримання пенсії становить 15 років. У випадку, якщо не досягнуто цього показника, замість пенсійних виплат надається соціальна допомога. З мінімальним стажем вийти на пенсію можна тільки в 65 років. Тим хто хоче отримувати пенсію в 60 років у 2024 потрібно мати нарахований стаж не менше 31 року.

  2435_98798.jpg (69.04 Kb)

  Про це повідомляє Пенсійний фонд України. У 2024 році відбулись зміни у вимогах до страхового стажу для отримання пенсії за віком.

  Починаючи з 1 січня 2024 року, для того, щоб вийти на пенсію в 60 років, громадяни повинні мати принаймні 31 рік страхового стажу. Ті, хто досягли 60 років, але не мають достатнього стажу, матимуть можливість на отримання пенсії в 63 роки, якщо їхній стаж становить не менше 21 року.

  За наявності стажу від 15 до 20 років, пенсійні виплати можуть бути призначені в 65 років. Люди з стажем менше 15 років будуть мати право на державну соціальну допомогу замість пенсійних виплат у віці 65 років.

  Її розмір розраховується як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї з розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців. При цьому така виплата не може перевищувати прожиткового мінімуму для працездатних осіб. 2024 року це 2361 грн.

  Крім того, тривалість страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію в 60 років, з кожним роком буде зростати до 2028 року. Тобто, вже зараз кожен українець може підрахувати, скільки йому доведеться працювати до виходу на пенсію. Для цього потрібно знати, у якому році майбутньому пенсіонерові виповниться 60 років.

  Починаючи з 1 січня 2028 року, якщо у людини є 40 і більше календарних років страхового стажу, вона матиме можливість отримати пенсію незалежно від свого віку. Щоб перевірити свій стаж та можливий вік виходу на пенсію, потрібно пройти реєстрацію у Пенсійному кабінеті.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії
Amouage – це розкішний парфумерний бренд, заснований в Омані у 1983 році. Його створення було ініційовано Її Високістю Султаною Кабусом бен Саїдом, ме...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми